GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / ODRASLE PEVSKE ZASEDBE 2017


 

REZULTATI

 

DOLENJSKA, POSAVJE IN BELA KRAJINA
Šentjernej, 18. 11. 2017

 

ABSOLUTNI VRSTNI RED

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

/

 

ZLATO PRIZNANJE

Vokalna skupina Lan Metlika
foto Vladimir Bogovčič


Vokalna skupina Lan Metlika
zborovodkinja Mateja Jakša Jurković
število točk: 84,7

Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
vodja skupine Tine Bec
število točk: 83,3

Mešani pevski zbor Zvon, Boštanj
zborovodja Tine Bec
število točk: 83

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica,
vodja skupine Nadja Stegne
število točk: 82,7

Pevska skupina Vokalnih 5, Bučka
vodja skupine Petra Stopar
število točk: 81,7

 

SREBRNO PRIZNANJE

Vokalna skupina Mezzo Novo mesto
zborovodkinja Barbara Lotrič
število točk: 79,3

Septet Fortuna, Šentjanž
vodja skupine Margareta Megi Vidmar
število točk: 74,7

Mešani pevski zbor GŠ Lipičnik "Singerca", Straža
zborovodja Jani Lipičnik
število točk: 70

 

BRONASTO PRIZNANJE


/


POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Vokalna skupina Lan Metlika
zborovodkinja Mateja Jakša Jurković

Priznanje za najboljšo malo pevsko skupino regijskega tekmovanja:
Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
vodja skupine Tine Bec

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki se je prvič udeležila regijskega tekmovanja:
Pevska skupina Vokalnih 5, Bučka
vodja skupine: Petra Stopar

Priznanje za obetavnega zborovodjo:
Tine Bec
Mešani pevski zbor Zvon, Boštanj

Priznanje za obetavno vodjo male pevske skupine:
Petra Stopar            
Pevska skupina Vokalnih 5, Bučka

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Vokalna skupina Lan Metlika
zborovodkinja Mateja Jakša Jurković
za izvedbo skladbe Mateja Kastelica (1994): KAR JE OSTALO (Maja Kovač)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj
vodja skupine Tine Bec
za izvedbo skladbe Pavleta Kernjaka (1899–1977): TI PUƏBƏČ, JA KNE LUMPEJ! (venček koroških ljudskih)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Nadja Stegne
Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica

 

OSREDNJA SLOVENIJA
Zagorje ob Savi, 19. 11. 2017

 

ABSOLUTNI VRSTNI RED

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Ljubljanski madrigalisti
foto Bojan Šibila

Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti
zborovodja Primož Malavašič
število točk: 91,0

Komorni zbor Ave, Ljubljana,
dirigentka Alenka Podpečan
število točk: 90,3

Mešani pevski zbor Adoramus, Logatec
dirigent Marjan Grdadolnik
število točk: 90,0

 

ZLATO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Prosavus, Zasavje
zborovodja Aljaž Bastič
število točk: 87,0

Anamanka, KUD Gallus Ribnica
zborovodja Simon Korošec
število točk: 86,7

 

SREBRNO PRIZNANJE

Vokalna skupina Diva, Bloke
zborovodkinja Irena Cundrič Iskra
število točk: 75,3

Pevsko društvo Kr'snice, Stari trg pri Ložu
zborovodkinja Anemarija Štefančič
število točk: 73,0

Vokalna skupina Iris, Izlake,
zborovodja Blaž Rojko
število točk: 73,0

Mešani pevski zbor Zborallica, Ivančna Gorica
zborovodkinja Janja Omejec Strnad
število točk: 72,3

Vokalna skupina Cantate domino, Kočevje
zborovodja Franc Štefanič
število točk: 70,0

 

BRONASTO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor KUD Jevnica
zborovodkinja Katarina Trček Marušič
število točk: 69,3

Mešani pevski zbor Dobrova
zborovodja Borut Dolinar
število točk: 69,0


POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti
zborovodja Primož Malavašič

Priznanje za najboljši mešani pevski zbor regijskega tekmovanja:
Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti
zborovodja Primož Malavašič

Priznanje za najboljši ženski pevski zbor regijskega tekmovanja:
Anamanka, KUD Gallus Ribnica
zborovodja Simon Korošec

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki se je prvič udeležila regijskega tekmovanja:
Mešani pevski zbor Prosavus, Zasavje
zborovodja Aljaž Bastič

Priznanje za obetavnega zborovodjo in mešani zbor:
zborovodja Aljaž Bastič
Mešani pevski zbor Prosavus, Zasavje

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Anamanka, KUD Gallus Ribnica
zborovodja Simon Korošec
za izvedbo skladbe Andreja Makorja (1987): IDILICA (Stano Kosovel)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Mešani pevski zbor Prosavus, Zasavje
zborovodja Aljaž Bastič
za izvedbo skladbe Hilarija Lavrenčiča (1962): KJE SO TISTE STEZICE (slovenska ljudska)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
zborovodja Primož Malavašič
Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti

 

ŠTAJERSKA IN POMURJE,
Gornja Radgona, 19. 11. 2017


ABSOLUTNI VRSTNI RED

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Dekliški pevski zbor PF Maribor


Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,
zborovodkinja Tadeja Vulc                                                                                        
Število točk: 90,7

Komorni zbor Kor, Markovci,
zborovodja Daniel Tement                                                                                        
Število točk: 90,0

 

ZLATO PRIZNANJE

Komorni zbor Glasis, Markovci,
zborovodja Ernest Kokot                                                                                           
Število točk: 84,3

Vokalna skupina A cappella KUD Rače,
vodja skupine Tone Žuraj
Število točk: 84,0

Mešani pevski zbor Natanael, Slovenska Bistrica,
zborovodkinja Rebeka Bračič
Število točk: 80,0

 

SREBRNO BRIZNANJE

Vokalni ansambel Minutiae, Maribor,
vodja skupine Robert Feguš
Število točk: 77,0

Mešani pevski zbor Štefana Kovača, Murska Sobota,
zborovodja Tomi Bušinoski
Število točk: 75,7

Vokalna skupina Beletinke, Beltinci,
vodja skupine Tjaša Šimonka
Število točk: 74,7

Ptujski kvartet DPD Svoboda Ptuj,
vodja skupine Gregor Lačen
Število točk: 72,7

Vokalna skupina Fantje na vasi KUD Rače,
Vodja skupine Tone Žuraj
Število točk: 72,3

 

BRONASTO PRIZNANJE

Komorni moški zbor Ptuj,
zborovodja Mihael Roškar
Število točk: 68,7

Mešani pevski zbor Glasbene šole Gornja Radgona,
zborovodja Andrej Tibaut
Število točk: 62,3

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:
Vokalni skupini A cappella KUD Rače
vodja skupine Tone Žuraj

Priznanje za najboljši mešani zbor:
Komorni zbor Kor, Markovci,
zborovodja Daniel Tement

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki se je prvič udeležila regijskega tekmovanja:
Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,
zborovodkinja Tadeja Vulc                                                                                        

Priznanje za obetavno zasedbo:
Mešani pevski zbor Natanael, Slovenska Bistrica,
zborovodkinja Rebeka Bračič

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,
zborovodkinja Tadeja Vulc

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes:
Vokalni skupini A cappella KUD Rače
vodja skupine Tone Žuraj
Rado Simoniti (1914-1981): KURJE GOSPE (Črtomir Šinkovec)

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,
zborovodkinja Tadeja Vulc
za izvedbo skladbe Tadeje Vulc (1978): BELA VRANA (2011) (Ervin Fritz)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Dekliški pevski zbor oddelka za glasbo Pedagoške fakultete Maribor,
zborovodkinja Tadeja Vulc
za izvedbo skladbe Radovana Gobca (1909-1995): LEPA VIDA (ljudska iz Dan v Ribniški dolini)

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Komorni zbor Glasis, Markovci,
zborovodja Ernest Kokot
za izvedbo skladbe Iacobus Handl Gallus (1550-1591): PATER NOSTER, QUI ES IS COELIS (OM:1/69)

 

GORENJSKA
Škofja Loka, 25. 11. 2017

 

Gorenjska
Žirija z nagrajenci

 

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO   

Mešani pevski zbor Odmev Kamnik
zborovodkinja Ana Smrtnik
število točk: 91,3

 

ZLATO PRIZNANJE

Komorni zbor Limbar, Moravče
zborovodja Tomaž Pirnat
število točk: 88,0

Ženski komorni zbor Vox Annae, Kamnik
zborovodja Aleš Sedušak
število točk: 86,7

Gorenjski oktet, Kranj
vodja skupine Petra Jerič
število točk: 83,7

Kulturno prosvetno društvo DROUZ, Radomlje
zborovodkinja Uršula Jašovec
število točk: 81,0

 

SREBRNO PRIZNANJE

Grajski oktet, Zgornji Tuštanj
zborovodja Peter Pirnat
število točk: 78,0

Mešani pevski zbor Musica Viva Kranj – Primskovo
zborovodja Aleš Gorjanc
število točk: 77,7

Pevska skupina Rž, Mengeš
vodja skupine Andrej Ropas                                          
število točk: 75,3

Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Škofja Loka
zborovodja Žiga Kert
število točk: 74,3

Moški pevski zbor Alpina Žiri
zborovodja Andrej Žakelj
število točk: 74,3

Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka, Cerklje na Gorenjskem
zborovodja Jožef Močnik
število točk: 72,0

 

BRONASTO PRIZNANJE

Triglavski zvonovi, Mojstrana
zborovodkinja Metka Magdič
število točk: 68,3


POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Mešani pevski zbor Odmev Kamnik
zborovodkinja Ana Smrtnik

Priznanje za najboljši mešani pevski zbor regijskega tekmovanja:
Mešani pevski zbor Odmev Kamnik
zborovodkinja Ana Smrtnik

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Mešani pevski zbor Odmev Kamnik
zborovodkinja Ana Smrtnik
za izvedbo skladbe Josefa Rheinbergerja: Drei Geistliche Gesänge, OP. 69: 2. Hymne

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Mešani pevski zbor Odmev Kamnik
zborovodkinja Ana Smrtnik
za izvedbo skladbe Andreja Makorja (1987): Prav po prstih (Marko Margon)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Komorni zbor Limbar, Moravče
zborovodja Tomaž Pirnat
za izvedbo skladbe Tomaža Habeta (1947): Nede mi več rasla (prekmurska ljudska iz Petrovcev)

Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
zborovodja Aleš Sedušak
Ženski komorni zbor Vox Annae, Kamnik

 

PRIMORSKA
Postojna, 26. 11. 2017

 

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

Dekliški pevski zbor GŠ Koper

 

Dekliški pevski zbor Glasbene Šole Koper
zborovodkinja Maja Cilenšek                                  
število točk: 94,0

Vokalno-inštrumentalna skupina Ridiamo, Ljubljana                                    
vodja skupine Jaka Mihelač                                     
število točk: 92,3

Goriški komorni zbor, Nova Gorica                      
zborovodkinja Mateja Černic                                  
število točk: 91,7

Komorni zbor Grgar, Nova Gorica                        
zborovodja Andrej Filipič                                         
število točk: 91,3

Komorni zbor Ipavska, Vipava                              
zborovodja Michele Josia                                        
število točk: 91,3

 

ZLATO PRIZNANJE

Mešani pevski zbor Postojna                                
zborovodja Matjaž Šček                                           
število točk: 89,3

Mešani pevski zbor Jacobus Gallus Trst               
zborovodja Marko Sancin                                        
število točk: 87,0

Župnijski zbor Sv. Urbana Godovič                       
zborovodkinja Tonja Lapanja Brenčič                     
število točk: 86,7

Vokalna skupina Elum, Postojna                          
zborovodkinja Karolina Repar                                 
število točk: 82,3

Vokalna skupina Vinika, Dobrovo v Goriških Brdih                                       
zborovodkinja Franka Žgavec                                  
število točk: 81,3

 

SREBRNO PRIZNANJE

Ženski pevski zbor Dupljanke, Duplje                   
zborovodkinja Katja Klančnik Jelenc                        
število točk: 76,3

Vokalna skupina Goldinar, Postojna                    
vodja skupine Igor Hodak                                        
število točk: 75,3

Moški pevski zbor Pobje, Črni Vrh                       
zborovodkinja Veronika Škedelj                              
število točk: 70,7

 

POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Dekliški pevski zbor Glasbene Šole Koper
zborovodkinja Maja Cilenšek

Priznanje za najboljši mešani  pevski zbor regijskega tekmovanja:
Goriški komorni zbor, Nova Gorica                         
zborovodkinja Mateja Černic

Priznanje za najboljši ženski pevski zbor regijskega tekmovanja:
Dekliški pevski zbor Glasbene Šole Koper
zborovodkinja Maja Cilenšek

Priznanje za najboljšo zasedbo, ki se prvič udeležuje regijskega tekmovanja:
Dekliški pevski zbor Glasbene Šole Koper
zborovodkinja Maja Cilenšek

Priznanje za najboljšo obetavno zasedbo
Vokalno-inštrumentalna skupina Ridiamo, Ljubljana                                         
vodja skupine Jaka Mihelač

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Vokalno-inštrumentalna skupina Ridiamo, Ljubljana         
vodja skupine Jaka Mihelač
za izvedbo skladbe Franza Schuberta: An die Sonne (Johann Peter Uz)

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 20. stoletju:
Komorni zbor Grgar, Nova Gorica                                      
zborovodja Andrej Filipič                                                     
za izvedbo skladbe Jakka Mantyarvija: Double, double toil and trouble (William Shakespeare)

Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od leta 1987 do danes:
Dekliški pevski zbor Glasbene Šole Koper
zborovodkinja Maja Cilenšek
za izvedbo skladbe Lojzeta Lebiča (1934): Zima (Hasin, Kobajaši isa, Masaoka Šiki)

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Komorni zbor Grgar, Nova Gorica                                      
zborovodja Andrej Filipič                                                     
za izvedbo skladbe Andreja Filipiča: Na gori je moj dom (ljudska iz Ravnice nad Novo Gorico)

 

 

OD CELJA DO KOROŠKE
Celje, 2. 12. 2017

 

ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

 

Collegium Vocale Celje
foto: Marko Rebov

 

Collegium Vocale Celje
zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink                     
število točk: 90

 

ZLATO PRIZNANJE

Dekliški pevski zbor Aglaja, KD Radlje ob Dravi     
zborovodkinja Kerstin Pori                                                         
število točk: 83,7

Moški pevski zbor Vres, Prevalje                             
zborovodkinja Helena Buhvald Gorenšek                           
število točk: 82,7

 

SREBRNO PRIZNANJE

Vokalna skupina Aria, Dobova                                
vodja skupine Katja Bogovič                                      
število točk: 79,0

Ženski pevski zbor Dramlje                                      
zborovodkinja Lucija Kolar                                         
število točk: 78,7

Ženski pevski zbor Korona KUD Dobrna                 
zborovodja Jan Grobelnik                                           
število točk: 78,7

Moški pevski zbor Savinjski zvon, Pevsko društvo Šempeter                    
zborovodkinja Metka Jagodič Pogačar                                  
število točk: 77,0

Mešani pevski zbor Bistrica Ob Sotli                       
zborovodkinja Špela Drašler                                                      
število točk: 76,7

Ženski pevski zbor Dominica nova, KD Radlje ob Dravi                              
zborovodkinja Urška Pečonik                                     
število točk: 76,7

Mešani pevski zbor Strune, KUD Vladko Mohorič, Zreče                           
zborovodja Samo Jezovšek                                                        
število točk: 76,0

Skupina Sled, Kostrivnica                                        
zborovodkinja Jasna Druškovič                                                
število točk: 73,0

Vokalna skupina Vodomke Laško
zborovodkinja Lidija Štimulak                                    
število točk: 72,0

Akademski pevski zbor Risto Savin, Žalec              
zborovodja Peter Novak Smolič                                               
število točk: 70,7


BRONASTO PRIZNANJE

/


POSEBNA PRIZNANJA – ZASEDBE IN ZBOROVODJE

Priznanje za najboljšo zasedbo regijskega tekmovanja:
Collegium Vocale Celje
zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink                     

Priznanje za najboljši mešani  pevski zbor regijskega tekmovanja:
Collegium Vocale Celje
zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink                     

Priznanje za najboljši ženski pevski zbor regijskega tekmovanja:
Dekliški pevski zbor Aglaja, KD Radlje ob Dravi        
zborovodkinja Kerstin Pori                                                         

 

POSEBNA PRIZNANJA – SESTAVA IN IZVEDBA SPOREDA

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Moški pevski zbor Vres, Prevalje                                           
zborovodkinja Helena Buhvald Gorenšek                                           
za izvedbo skladbe Andreja Makorja (1987): Pozimi pa rožice ne cveto (slovenska ljudska)

Priznanje za najboljšo izbiro sporeda:
zborovodkinja Bernarda Preložnik Kink                                 
Collegium Vocale Celje