PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

 

Naši zbori

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA / ZBOROVSKA GLASBA / ZVOK MOJIH ROK

Zvok mojih rok

 

ZVOK MOJIH ROK 2022
2. Državno tekmovanje Mateja Hubada za slovenske zborovodje
Maribor, Unionska dvorana, 26.–27. maja 2022

 

RAZPIS

 

Tekmovanje je namenjeno kandidatom s stalnim prebivališčem v Sloveniji in kandidatom slovenskega porekla iz drugih držav, ki med trajanjem tekmovanja ne bodo starejši od 35 let.

Čas

Maribor, četrtek, 26. in petek, 27. maja 2022
(Naslednje tekmovanje je načrtovano za leto 2025.)

Prijavnina

Prijavnina za tekmovanje je 40,00 evrov.
Položnico za plačilo prijavnine bodo sprejeti kandidati dobili po elektronski pošti. Plačana prijavnina je pogoj za udeležbo.

Rok prijave

Rok prijave je 21. februar 2022.

Število udeležencev

Največje število udeležencev je deset.

Rok za izbiro udeležencev

Udeležence bo izbral umetniški svet tekmovanja do  28. februarja 2022.

STRUKTURA TEKMOVANJA

Tekmovanje je sestavljeno iz treh krogov.

Prvi krog - kvalifikacije (do 10 kandidatov)
četrtek, 26. 5. 2022

Demonstracijski zbor: Komorni zbor Orfej, dirigent Andraž Hauptman

13:00: ŽREBANJE SKLADB IN VRSTNEGA REDA TEKMOVALCEV

18.00: TEKMOVANJE
Vsak kandidat izvede obvezno skladbo in izžrebano skladbo izdeluje 15 minut.

Spored: 

OBVEZNA SKLADBA:
Jacobus Handl Gallus (1550-1591)  SI TIBI GRATIA, SI SAPIENTIA FORMAQUE DETUR (HM: 2/16)

SKLADBE ZA ŽREB:
Edvard Elgar (1857–1934): THEY ARE AT REST (John Henry Newman)
CPDL
Josef Rheinberger (1839–1901): ABENDLIED, op. 69 št. 3 (Lk 24,29)
CPDL
Gojmir Krek (1975–1942): TAM NA VRTNI GREDI (Ljudmila Poljanec)
DlIB, Novi akordi
Anton Lajovic (1878–1960): LAN (Dragutin M. Domijanič)
ZKOS/JSKD

22.00 (predvidoma): RAZGLASITEV POLFINALISTOV, ŽREBANJE SKLADB ZA 2. KROG IN VRSTNEGA REDA TEKMOVALCEV

Drugi krog: polfinale, do 5 kandidatov
Petek, 27. 5. 2022

Demonstracijski zbor: Dekliški zbor AG Ljubljana, dirigent Marko Vatovec.

9.00–11.00: TEKMOVANJE
vsak kandidat izvede obvezno skladbo in sklop dveh izžrebanih skladb, ki jih izdeluje 20 minut

Spored: 

OBVEZNA SKLADBA:
Andrej Makor (1987): TRI DUKHOVNIYKH KHORA
1. Bogoroditse Djevo (molitev)
Astrum


SKLADBE ZA ŽREB (6 skladb v različnih parih):

1. PAR
Javier Busto (1949): SALVE REGINA  (molitev)
Gehrmans Musikforlag
Ambrož Čopi (1973):  SAN SE ŠETAO (ljudska iz Gornje Bistrice, Prekmurje)
Astrum

2. PAR
Maurice Durufle (1902–1986): TOTA PULCHRA ES, op. 10,2 (antifona)
Durand
Ciril Cvetko (1920–1999): PRLEŠKO GOSTŰVANJE (prleške ljudske)
ZKOS/JSKD

3. PAR
Benjamin Britten (1913–1976): THREE CAROLS
1. Sweet was the Song (n. n. iz 17. stoletja)
Faber Music
Slavko Osterc (1895–1941): NEZGODA NA PIRU (ljudsko besedilo)
ZKOS/JSKD

4. PAR
Benjamin Britten (1913–1976): THREE CAROLS
1. Sweet Sweet was the Song (n. n. iz 17. stoletja)
Faber Music
Ciril Cvetko (1920–1999): PRLEŠKO GOSTŰVANJE (prleške ljudske)
ZKOS/JSKD

5. PAR
Maurice Durufle (1902–1986): TOTA PULCHRA ES, op. 10,2 (antifona)
Durand
Slavko Osterc (1895–1941): NEZGODA NA PIRU (ljudsko besedilo)
ZKOS/JSKD

12.00 (predvidoma): RAZGLASITEV TREH FINALISTOV, ŽREBANJE SKLADB ZA FINALE IN VRSTNEGA REDA TEKMOVALCEV

Tretji krog: finale, do 3 kandidati

Demonstracijski zbor: APZ Maribor, zborovodkinja Tadeja Vulc

14.30: vsak kandidat ima 60 minut, da za sklepni koncert pripravi obvezno skladbo in sklop dveh izžrebanih skladb 

19:30: FINALE

OBVEZNA SKLADBA:
Pavle Merkù (1927–2014): DVE PESMI TONETA KUNTNERJA (Tone Kuntner)
2. Jablana
JSKD

SKLADBE ZA ŽREB (V PARIH):

1. PAR
Ambrož Čopi (1973): DVE CVETNI PESMI (Srečko Kosovel)
2. Otrok s sončnico
Astrum
Matej Kastelic (1994): NCOJ SMO MI PRŠL’ DO VAS (kolednica)
neizdano – noviteta, © APZ Maribor

2. PAR
Tadeja Vulc (1978): IN JE KROG (besedilo s sončne ure)
© Tadeja Vulc, tadeja.vulc@gmail.com
Tine Bec (1993): PRELJUBA DRUŽBA, PROSMO VAS (ljudska)
neizdano – noviteta, © APZ Maribor

3. PAR
Tomaž Habe (1947): KAMEN, 3. Čudežni kamen (Tone Pavček)
DSS
Klara Mlakar (1999): MOST (ljudska)
neizdano – noviteta, © APZ Maribor

21.30: razglasitev rezultatov

ŽIRIJA IN NAGRADE

Sestava žirije

Žirija bo mednarodna in petčlanska.

Kriteriji ocenjevanja: 

– tehnika vodenja vaje in komunikacija,
– vokalna tehnika in vpliv na zvok zbora,
- manualna tehnika,
– interpretacija.

Priznanja:
– udeležencem tekmovanja,
– polfinalistom tekmovanja,
– finalistom tekmovanja,
– zmagovalcu tekmovanja,
- posebna priznanja po presoji žirije.

Nagrade:

1. nagrada:
koncert z Zborom Slovenske filharmonije v koncertni sezoni 2022/23 ali 2023/2024 v terminu, ki ga potrdijo vsi soudeleženi, in s sporedom, oblikovanim v soglasju z umetniškim vodstvom Zbora Slovenske filharmonije
(nagrado podeljuje Slovenska filharmonija)

2. nagrada:
povabilo Komornega zbora DEKOR k pripravi koncertnega programa z zborom v sezoni 2022/23. Vsebina in obseg sodelovanja bosta oblikovana v soglasju z zborom: izvedba samostojnega projekta s koncertom ali izvedba približno 30-minutnega koncertnega programa v sklopu celovečernega koncerta v sodelovanju s še enim gostujočim dirigentom
(nagrado podeljuje Komorni zbor DEKOR)

3. nagrada:
sodelovanje v umetniški ekipi Glasbene matice v vlogi asistenta dirigenta enega od pevskih sestavov Glasbene matice v sezoni 2022/2023.
(nagrado podeljuje Glasbena matica Ljubljana)

Nagrada polfinalistom tekmovanja:
Izplačilo denarne nagrade v znesku 200 evrov. Nagrada je namenjena plačilu kotizacije za udeležbo na prireditvi Leading Voices 2022, Utrecht, Nizozemska, 27.–31. julija 2022.
(nagrado podeljuje JSKD)

Nagrada udeležencem tekmovanja:
Notno gradivo JSKD po lastnem izboru v vrednosti 100 € za udeleženca.
(nagrado podeljuje JSKD)

RAZNO

Notno gradivo
Udeleženci pokrijejo stroške notnega gradiva in ga pridobijo sami.
Kontakti za pridobitev not:

tekmovalni spored

 

Prenočitve, prehrana in prevoz udeležencev
Udeleženci pokrijejo navedene stroške sami. Možnost rezervacije nastanitve tudi v sodelovanju z JSKD (označite v prijavnem obrazcu).

PRIJAVA

Izpolnite spletno prijavnico preko spodnje povezave: 

e-prijava

Obvezne priloge k prijavi pošljite na elektronski naslov mihela.jagodic@jskd.si:

- video posnetek z imenom in priimkom kandidata  (5 minut frontalnega posnetka z vaje in izvedba ene cele skladbe),

- fotografija tekmovalca (portret),

- kopija/sken osebnega dokumenta.

 

Dodatne informacije

Glasbena vsebina:

Sebastjan VRHOVNIK
E: sebastjan.vrhovnik@ag.uni-lj.si

Organizacija:

Mihela JAGODIC
mihela.jagodic@jskd.si, 01/24 10 525

 

 

 

 

 

 

 

 

o tekmovanju

razpis tekmovanja

izbrani kandidati

demonstracijski zbori

žirija

note

note

note

note

 

programska knjižica

programska knjižica
(datoteka pdf)