GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

REGIJSKO TEKMOVANJE OTROŠKIH 
IN  MLADINSKIH 
PEVSKIH ZBOROV 2017
12. – 27. maj 2017

 

GORENJSKA

Gorenja vas pri Škofji Loki, OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas

sreda, 24. maja 2017, ob 15.30 in 18.00

podelitev priznanj predvidoma ob 20.00

 

Žirija:

Ambrož Čopi
Marinka Šuštar
Sebastjan Vrhovnik

 

1. koncert: 15.30, otroški in mladinski zbori

 

OPZ OŠ Rodica

zborovodkinja: Ema Cerar
klavir Uroš Pele

Bojan Glavina (1961): ČEJ SO TISTE STEZICE (koroška ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Urška Pompe (1969): OTROCI VPRAŠUJEJO (Črtomir Šinkovec)
JSKD
Tomaž Habe (1947): SONCE (Bina Štampe Žmavc)
JSKD
Marijan Korošec (1939): GOLOBICA (Marijan Korošec)
JSKD

 

OPZ PŠ Lom pod Storžičem

zborovodkinja: Janja Meglič
klavir Ema Meglič

CVEKI LETIJO, JOČEMO SE MI (slovenska ljudska)
Založba kaset in plošč RTV Slovenija
Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc)
Astrum
Aldo Kumar (1954): TI SI FUČ (Dane Zajc)
Astrum

 

OPZ OŠ DAVORINA JENKA CERKLJE NA GORENJSKEM

zborovodkinja: Irma Močnik
klavir Damijana Božič Močnik

Črt Sojar Voglar (1976): STARA MATI (prekmurska ljudska)
Glasba v šoli in vrtcu
Hugolin Sattner (1851–1934): POMLAD NA VRBI (Marija Grošelj)
Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska, slov. bes. Jože Humer)
Astrum

 

OPZ OŠ POLJANE NAD ŠKOFJO LOKO

zborovodja: Matjaž Slabe
klavir Marjan Peternel

Janez Bitenc (1925–2005)/Pavle Kalan (1929): ŽIRAFA (Janez Bitenc)
Zavod RS za šolstvo
Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
Zavod RS za šolstvo
Tomaž Bajželj (1979): TOMAŽ, TOMAŽ, KAM KREVLJAŠ? (kranjska ljudska)
Zavod RS za šolstvo
Tadeja Vulc (1978): VESELI VRTILJAK (David Bedrač)
Zavod RS za šolstvo

 

OPZ MAVRICA OŠ IVANA TAVČARJA GORENJA VAS

zborovodkinja: Neža Erznožnik
klavir Marjan Peternel

Jakob Jež (1928): RAD BI VEDEL (slovenska ljudska)
Astrum
Anton J. Kropivšek (1958): MEDVEDI IN MEDVEDKI (Srečko Kosovel)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
Astrum

 

MPZ OŠ MENGEŠ

zborovodkinja: Nataša Banko
klavir Teja Komar

Albin Weingerl (1923–2010): EKATE PEKATE (ljudska)
Grlica
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum
Damijan Močnik (1967): Svetloba mladoletja - kantata za tri glasove (Tone Pavček):
I – Sonce
VI - Svetloba
Astrum
Bob Chilcott (1955): ŽIVLJENJA KROG (Joy Harjo, slov. bes. Vito Primožič)
Astrum

 

MPZ OŠ DOB

zborovodkinja: Karmen Banko
klavir Neža Koželj

Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
JSKD
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD
Tomaž Habe (1947): SMEH IN JOK (Tomaž Habe)
Skladateljev zapis

 

2. koncert: 18.00, mladinski in dekliški zbori

 

MPZ FORTISSIMO OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA JESENICE

zborovodkinja: Metka Magdič
klavir Marko Stajnko

Matija Tomc (1899–1986): VENČEK BELOKRANJSKIH LJUDSKIH:
- Adlešiško kolo
- Lepa Anka
- Zlata Jabuka
- Tri tičice
Zavod RS za šolstvo, Belokranjsko muzejsko društvo
Gašper Jereb (1985): SVET PRELEP JE (Mirijam Sabina Žvegla)
Astrum
Roger Emerson (1950): LOLLIPOP (Beverly Ross, Julius Dixon)
Musicnotes, Inc.

 

MPZ GŠ DOMŽALE

zborovodkinja: Andreja Polanec
3  violine, 2 violončeli, kitara, bas kitara, prečna flavta

Tomaž Habe (1947): TA VREMENSKA POROČILA (slovenska ljudska)
Skladateljev zapis
Jakob Jež (1928): SIJAJ, SIJAJ SONČECE (slovenska ljudska)
Astrum
Gašper Jereb (1985): SVET PRELEP JE (Mirijam Sabina Žvegla)
Astrum
Paul McCartney (1942), John Lennon (1940–1980)/Slavc Žust: YESTERDAY (John Lennon)
Samozaložba

 

MPZ OŠ ALOJZIJA ŠUŠTARJA

zborovodkinja: Nadja Janežič
klavir Lovro Frelih

Matija Tomc  (1899–1986): RIBNIŠKA HIMNA (ljudska iz Dolenjske)
Astrum
Jakob Jež (1928): UNJOLI, DUNJOLI (ljudska izštevanka)
Astrum
Fran Gerbič (1840–1917): AVE MARIA (antifona)
Astrum
Will Todd (1970): THE LORD IS MY SHEPHERD (Ps 23)
Boosey & Hawkes

 

MPZ OŠ DAVORINA JENKA CERKLJE NA GORENJSKEM

zborovodkinja: Irma Močnik
klavir Damijana Božič Močnik

Matija Tomc (1899–1986): ŠKRJANČEK POJE (ljudska)
Koroška krščanska zveza 
Matija Tomc (1899–1986): NA GORENŠČEM (slovenska ljudska)
Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
JSKD
Nancy Hill Cobb (1951): CANTATE DOMINO (Ps 95)
Santa Barbara Music Publishing

 

MPZ OŠ CVETKA GOLARJA, ŠKOFJA LOKA

zborovodkinja: Klementina Tominšek
klavir Damijana Božič Močnik

Matija Tomc (1899–1986): ŠKRJANČEK POJE (ljudska)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): SAN SE ŠETAO (prekmurska ljudska)
Astrum
Gašper Jereb (1985): SVET PRELEP JE (Mirjam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrum

 

MPZ OŠ IVANA TAVČARJA GORENJA VAS

zborovodkinja: Neža Erznožnik
klavir Marjan Peternel

Bojan Glavina (1961): KOMARČKOV LET (Primož Zorc)
Astrum
Damijan Močnik (1967): SVETLOBA (Tone Pavček)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum

 

DPZ GIMNAZIJE KRANJ

zborovodja: Erik Šmid

Jacobus Gallus (1550–1591): EN EGO CAMPANA (Carmina proverbalia 45)
Astrum
Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847): HEBE DEINE AUGEN AUF (Ps 120)
CPDL
Tadeja Vulc (1978): DEŽNIKI (Niko Grafenauer)
Skladateljičin zapis
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum

 

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb