GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

REGIJSKO TEKMOVANJE OTROŠKIH 
IN  MLADINSKIH 
PEVSKIH ZBOROV 2017
12. – 27. maj 2017

 

ŠTAJERSKA IN POMURJE

Pesnica pri Mariboru, Večnamenski KTP center Pesnica

sobota, 27. maja 2017, ob 9.30, 12.00, 15.00 in 17.30

podelitev priznanj predvidoma ob 19.30

 

Žirija:

Maja Cilenšek
Danica Pirečnik
Karmina Šilec

 

1. koncert: 9.30, otroški zbori


OPZ KUNGOTA - PŠ SPODNJA KUNGOTA IN SVEČINA

zborovodkinja: Milena Rataj
klavir Tamara Povh
tolkala Aljoša Marko
flavta Nathalie Stupar

Janez Bitenc (1925–2005): MAČJI KONCERT (Janez Bitenc)
Astrum
Peter Šavli (1961): IŠČEMO HIŠICO (Anja Štefan)
DSS
Tomaž Habe (1947): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (po ljudski iz Olimja - Podčetrtek)
Zavod RS za šolstvo

 

OPZ PU, PEVSKA ŠOLA CS

zborovodkinja: Marinka Šober
klavir Tatjana Dvoršak
harmonika Daniel Marinič

Milan Ostojić (1943): GOLOB PISMONOŠA (Feri Lainšček)
Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska, slov. bes. Jože Humer)
Astrum
Tomaž Habe (1947): PALČEK VSEZNALČEK (Jelka Bakula)
Samozaložba
Blaž Rojko (1965): MOJA MATI ČUHA KAFE (istrska ljudska)
Astrum

 

OPZ OŠ JOŽETA HUDALESA JUROVSKI DOL

zborovodkinja: Marjeta Caf
klavir Zala Čuček

Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (slovenska ljudska iz Prekmurja)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
Astrum

 

OPZ OŠ LENART

zborovodkinja: Marina Zimič
klavir Slavica Kurbus

Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska, po zapisu iz Kaštabone)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SEDEM LISIČIC (Anja Štefan)
Astrum
Tine Bec (1993): V NAŠEM LJUBEZNIVEM GOZDU (Tomaž Vrabič)
Astrum

 

OPZ OŠ OLGE MEGLIČ PTUJ

zborovodkinja: Marija Feguš Friedl
tolkala Pascal Zamuda, Matic Rutar, Nel Cartl

Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Mario Vicari (1879–1976): POTOČEK (slov. bes. Jože Humer)
ZKOS
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
Astrum
Jill Gallina (1950): FUNGA ALAFIA (afriška ljudska)
Shawnee Press

 

OPZ DO-RE-MI OŠ KRIŽEVCI

zborovodkinja: Katja Vunderl
klavir Katja Žibrat
violina Lucija Divjak, Lara Weis
flavta Gaja Kumer
violončelo Vita Borovič
guiro Žanin Tobias

Andrej Vavken (1838–1898): VESELA PEVKA (Anton Namre)
Astrum
Tomaž Habe (1947): SITNA ŽABICA (Miroslav Košuta)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska, po zapisu iz Koštabone)
Astrum

 

2. koncert: 12.00, otroški zbori

 

OPZ OŠ POHORSKEGA ODREDA SLOVENSKA BISTRICA

zborovodkinja: Milena Trojner
klavir Simona Vodušek
tolkala Ian Pirc, Maj Vehovar, Andraž Tkavc

Edi Gašperšič (1936–1999): BOLHE (Anja Štefan)
Astrum
Walter Lo Nigro (1957): OJ, LEPO JE RES NA DEŽELI (slovenska ljudska)
Astrum
Patrick Quaggiato (1983): SPALNI VLAK (Alja Furlan)
Astrum
Jill Gallina (1950): FUNGA ALAFIA (afriška ljudska)
Hal Leonard

 

OPZ OŠ ANTONA INGOLIČA SPODNJA POLSKAVA - PŠ PRAGERSKO

zborovodkinja: Lucija Pocrnja
klavir Petra Turk Rupreht

Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Marijan Vodopivec (1929–1977): MOJČINA PESEM (Kajetan Kovič)
JSKD
Benjamin Britten (1913–1976): CUCKOO (Jane Taylor)
JSKD
Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum

 

OPZ OŠ GORIŠNICA

zborovodja: Aleš Pevec
klavir Eva Štraus

Luka Kramolc (1892-1974): JAZ PA VRTEC BOM KOPALA (slovenska ljudska)
DZS
Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (slovenska ljudska iz Prekmurja)
Astrum
Tomaž Habe (1947): PALČKI POZIMI (Neža Maurer)
Zavod RS za šolstvo

 

OPZ GŠ MURSKA SOBOTA

zborovodkinja: Felicita Heric Taškov
violina Hana Taškov
harmonika Žiga Raus
klavir Olga Kous
Carl Reinecke (1824–1910): FANTIČ IN VRABČEK (Rudolf Löwenstein, slov. bes. Marija Jesenovec)
Astrum
Uršula Jašovec (1986): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Astrum
Drago Kunej (1965): SO PESMI OKROGLE (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Anton Rubinstein (1829–1892): POZDRAV POMLADI (neznani, slov. bes. Irma Močnik)
Astrum

 

OPZ OŠ SVETI TOMAŽ

zborovodkinja: Monika Kelenc
klavir Blaž Hameršak

Katarina Pustinek Rakar (1979): PEDENJPED (Niko Grafenauer)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DREMALA PA NIČ DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Tomaž Habe (1947): JE POMLAD (Danilo Gorinšek)
Astrum

 

OPZ OŠ TONETA ČUFARJA MARIBOR

zborovodkinja: Kerstin Pori
klavir Neja Skrbiš

Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Lojze Krajnčan (1961): DEŽELA BRANJA (Tone Pavček)
MK
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska, slov. bes. Jože Humer)
Feniarco

 

 

 

3. koncert: 15.00, otroški in mladinski zbori

 

POJOČE BUČKE OPZ OŠ TURNIŠČE

zborovodkinja: Anamarija Krvišek Zavec
klavir Danica Baša
tolkala Alina Žižek, Laura Sarjaš, Iva Šumak, Kaja Bedernjak, Vanesa Žerdin

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SEDEM LISIČIC (Anja Štefan)
Astrum
Bojan Glavina (1961): PETELINČEK JE NA GORO ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum

 

OPZ GRLICE OŠ FOKOVCI

zborovodkinja: Mojca Györek
klavir Olga Kous

Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
Astrum
Zdenek Šestak (1925): NA RIBNIKU (slov. bes. Jože Humer)
GML
Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum

 

OPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR

zborovodkinja: Zlatka Terlevič
klavir Otmar Plavčak

Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska ljudska)
Astrum
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Mark Burrows (1971): HOW DOTH THE LITTLE CROCODILE (Lewis Carroll)
Heritage Music Press

 

OPZ OŠ STROČJA VAS

zborovodkinja: Katja Vunderl
klavir Katja Žibrat
violina Lara Borovič

Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič - Birsa)
Astrum
Walter Lo Nigro (1957): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SEDEM LISIČIC (Anja Štefan)
Astrum

 

MPZ OŠ FLV SLIVNICA

zborovodkinja: Mira Prel
klavir Tina Bohak

Jerry Estes (1955): THREE CONTEMPORARY LATIN SETTINGS (mašni ordinarij):
Adoramus te
Gloria in Excelsisi Deo
Hall Leonard Corporation
Tomaž Habe (1947): SMEH IN JOK (Tomaž Habe)
Skladateljev zapis
Karel Boštjančič (1915–2003): PESEM O SINIČKI (slovenska ljudska)
Grlica, ZKO

 

MPZ OŠ SVETA ANA

zborovodkinja: Nataša Petek       
klavir Slavica Kurbus
kitara Žan Rola

Alberto Grau (1937): EL BARQUITO (venezuelska ljudska)
Emil Adamič (1877–1936): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): POTUJOČA MUZIKA (David Bedrač)
Astrum

 

4. koncert: 17.30, mladinski zbori

 

MPZ LA TI DO OŠ KRIŽEVCI PRI LJUTOMERU

zborovodkinja: Renata Mikl
klavir Katja Žibrat
triangel Alja Osterc

Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
Astrum
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjski ljudski napev)
Astrum
Jesús López Moreno (1971): CANTATE DOMINO (Jesús López Moreno)
Graphite Publishing
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum

 

MPZ OŠ III MURSKA SOBOTA

zborovodkinja: Tjaša Šimonka
klavir Olga Kous

Tadeja Vulc (1978): GLAVA (Niko Grafenauer)
JSKD
Ambrož Čopi (1973): FSI SO VENCI BEILI (prekmurska ljudska)
Astrum.
Jozsef Karai (1927–2013): UGRÓTÁNC (Sándor Weöres)
Musica Budapest

 

KOMORNI ZBOR OŠ MARKOVCI

zborovodkinja: Slavica Lajh
klavir Angelika Lajh

Marijan Lipovšek (1910–1995): SO ŠE ROŽ'CE TAM V VRTU ŽAL'VALE (koroška ljudska)
Skladateljev zapis
Daniel Tement (1969): OD DEKLICE (slovenska ljudska iz Moškanjcev)
Skladateljev zapis
Priredba Pavle Merku (1927–2014): ČARNI KUS I. (rezijanska ljudska šaljivka)
Astrum
Pavel Dolenc (1968): ŽITNI KLAS (Pavel Dolenc)
Astrum

 

MPZ OŠ FRAM

zborovodkinja: Dora Ožvald
klavir Tina Bohak

ALLE PSALLITE CUM LUYA (neznano iz 13. stol.)
Carus Verlag
Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum
Jacques Offenbach (1819–1890): BARKAROLA (Jules Barbier, prepesnil Vito Primožič)
Astrum
Matija Tomc (1899–1986): ADLEŠIČKO KOLO (belokranjska ljudska)

 

VOKALNA SKUPINA OŠ TONETA ČUFARJA MARIBOR

vodja skupine: Kerstin Pori
klavir Neja Skrbiš

Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): POJDEM NA RAVNO POLJE (Tone Pavček)
Grlica ZKOS
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudska)
Astrum
Alberto Grau (1937): EL BARQUITO (venezuelska ljudska)
Earthsongs

 

MPZ OŠ SLADKI VRH

zborovodkinja: Jelka Veit
klavir Otmar Plavčak

Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): SVATOVSKE PESMI IZ ISTRE (ljudska iz Istre)
Astrum
Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
JSKD
Črt Sojar Voglar (1976): ZAKAJ PONOČI STRAŠI (Zlatka Levstek)
ZKDS

 

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb