GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / SOZVOČENJA 2016


 

SOZVOČENJA 2016
7. REGIJSKI TEMATSKI KONCERTI
SREDNJEŠOLSKIH IN ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB
S SKLEPNIM KONCERTOM V SLOVENSKI FILHARMONIJI

 

Rezultati

 

NAGRAJENCI FINALA

 

PREJEMNIK DENARNE NAGRADE ZA NAJBOLJ PREPRIČLJIVO PREDSTAVITEV NA SKLEPNEM KONCERTU

Nagrado si razdelijo štiri zasedbe:

Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto, zb. Alenka Podpečan

Oktet Aljaž, sv. Anton, vodja skupine Matej Lazar

Vokalni kvartet Rusalke, Radlje bo Dravi, vodja kvarteta Tadeja Vulc

Ženski zbor Carmen manet, Kranj, zb. Primož Kerštanj

 

PREJEMNIKI DENARNIH NAGRAD ZA IZPOSTAVLJENE KVALITETNE SESTAVE SPOREDOV SOZVOČENJ 2016

Barbara Kušar
tema: Gaudeamus igitur (izvedba: Mešani pevski zbor Gimnazije Kranj)

Damijan Močnik
tema: Sakralna glasba v dvozborjih (izvedba: Komorni zbor Megaron, Ljubljana)

Katja Gruber
tema: Na svetu si, da sam si sonce (izvedba: Kvintet Sončnice, Nazarje)

Mateja Jakša Jurkovič
tema: Ustvarjalnost mladosti (izvedba: Vokalna skupina Lan, Metlika)

Monika Fele, Lucija Tavčar
tema: Ženski čustveni svet (izvedba: Ženski komorni zbor ČarniCe, Ljubljana)

Urška Pečonik
tema: Pričakovanje (izvedba: Ženski zbor Dominica nova, Radlje ob Dravi)

 

 

NAGRAJENCI REGIJSKIH SOZVOČENJ 2016

 

Osrednja Slovenija

Ljubljana, nedelja, 13. novembra 2016


GLAVNA NAGRADA

(nastop na sklepnem koncertu, ki bo posvečen obeležitvi svetovnega dneva zborovskega petja, 10. decembra v veliki dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani, skupaj z zbori, ki bodo izbrani v ostalih regijah).

Ženski komorni zbor ČarniCe, Ljubljana, zborovodkinja Monika Fele
klavir: Sara Rustja Turniški
Tema: ŽENSKI ČUSTVENI SVET, avtorici sporeda: Monika Fele in Lucija Tavčar 


NAGRADA ZA PERSPEKTIVNO ZASEDBO

(400 € za enodnevne intenzivne vaje z enim od slovenskih (ali tujih) mentorjev za vokalno tehniko po izboru zbora v letu 2017)

Primorski akademski zbor Vinko Vodopivec, Ljubljana, zborovodja: iztok Kocen


NAGRADA ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup notne literature, strokovne literature ali zborovskih zgoščenk v letu 2017)

Vokalna skupina Aurora, Ljubljana, zborovodkinja Janja  Dragan Gombač


PRIZNANJE ZA ZANIMIVO SESTAVO IN OBRAZLOŽITEV SPOREDA

(za zborovodje zborov oz. avtorje projektov, ki niso izbrani za sklepni nastop v Ljubljani, pa so sestavili zanimive sporede)

- Vokalna skupina Aurora, Ljubljana, zborovodkinja in avtorica sporeda Janja  Dragan Gombač,
Tema: Poletni utrinki

- Komorni zbor Megaron, Ljubljana, zborovodja in avtor sporeda Damijan Močnik
Tema: Dvozborja v sakralni glasbi

- Vokalna skupina BeJazzy, Ljubljana, zborovodkinja in avtorica sporeda Ksenja Pirc
Tema: Noč na Ljubljanico

 

Štajerska in Pomurje

Ljutomer, sobota, 19. novembra 2016


GLAVNA NAGRADA

(nastop na sklepnem koncertu, ki bo posvečen obeležitvi svetovnega dneva zborovskega petja, 10. decembra v veliki dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani, skupaj z zbori, ki bodo izbrani v ostalih regijah) :

Vokalna skupina Beletinke, Beltinci,  vodja skupine Tjaša Šimonka
Tema: BISTVO ŽENSKE LJUBEZNI, avtorica sporeda: Tjaša Šimonka


NAGRADA ZA ZASEDBO

(400 € za enodnevne intenzivne vaje z enim od slovenskih (ali tujih) mentorjev za vokalno tehniko po izboru zbora v letu 2017)

Mešani pevski zbor Štefana Kovača, Murska Sobota, zborovodja Tomi Bušinoski


NAGRADA ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup notne literature, strokovne literature ali zborovskih zgoščenk v letu 2017)

KUD Vivere, Slovenska Bistrica, vodji skupine Nadja Stegne in Nastja Pančič - Čurin

 

Gorenjska

Radovljica, nedelja, 20. novembra 2016


GLAVNA NAGRADA

(nastop na sklepnem koncertu, ki bo posvečen obeležitvi svetovnega dneva zborovskega petja, 10. decembra v veliki dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani, skupaj z zbori, ki bodo izbrani v ostalih regijah) :

Ženski pevski zbor Carmen manet, Kranj, zborovodja Primož Kerštanj
Tema: ZVOK JE BESEDA, BESEDA JE ZVOK, avtorja sporeda: Barbara Kušar in Primož Kerštanj


NAGRADA ZA PERSPEKTIVNO ZASEDBO

(400 € za enodnevne intenzivne vaje z enim od slovenskih (ali tujih) mentorjev za vokalno tehniko po izboru zbora v letu 2017)

MeMPZ Gimnazije Kranj, zborovodja Erik Šmid


NAGRADA ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup notne literature, strokovne literature ali zborovskih zgoščenk v letu 2017)

Gorenjski oktet, Kranj, vodja okteta Petra Jerič

PRIZNANJE ZA ZANIMIVO SESTAVO IN OBRAZLOŽITEV SPOREDA

(za zborovodje zborov oz. avtorje projektov, ki niso izbrani za sklepni nastop v Ljubljani, pa so sestavili zanimive sporede)

MeMPZ Gimnazije Kranj, avtorica sporeda Barbara Kušar
Tema: Gaudeamus igitur

 

Od Celja do Koroške

Mežica, nedelja, 20. novembra 2016


GLAVNA NAGRADA

(nastop na sklepnem koncertu, ki bo posvečen obeležitvi svetovnega dneva zborovskega petja, 10. decembra v veliki dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani, skupaj z zbori, ki bodo izbrani v ostalih regijah):

Vokalni kvartet Rusalke, Radlje bo Dravi, vodja skupine Tadeja Vulc
Tema: ČVEKARIJE IZ PERIFERIJE, avtorica sporeda: Tadeja Vulc


NAGRADA ZA PERSPEKTIVNO ZASEDBO

(400 € za enodnevne intenzivne vaje z enim od slovenskih (ali tujih) mentorjev za vokalno tehniko po izboru zbora v letu 2017)

Vokalna skupina Remšnik, zborovodkinja Martina Mrakič


NAGRADA ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup notne literature, strokovne literature ali zborovskih zgoščenk v letu 2017)

Kvintet Sončnice, Nazarje, vodja skupine Katja Gruber


PRIZNANJE ZA ZANIMIVO SESTAVO IN OBRAZLOŽITEV SPOREDA

(za zborovodje zborov oz. avtorje projektov, ki niso izbrani za sklepni nastop v Ljubljani, pa so sestavili zanimive sporede)

- Kvintet Sončnice, Nazarje, avtorica sporeda Katja Gruber
Tema: Na svetu si, da sam si sonce

- Šaleški študentski oktet, Velenje, avtor sporeda Domen Strupeh, avtor veznega besedila Uroš Kuzman
Tema: Ubrano jamranje

- Ženski pevski zbor Dominica Nova, Radlje ob Dravi, avtorica sporeda in obrazložitve Urška Pečonik
Tema: Pričakovanje

 

Primorska

Dobrovo v Goriških Brdih, petek, 25. novembra 2016


GLAVNA NAGRADA

(nastop na sklepnem koncertu, ki bo posvečen obeležitvi svetovnega dneva zborovskega petja, 10. decembra v veliki dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani, skupaj z zbori, ki bodo izbrani v ostalih regijah):

Oktet Aljaž, Sv. Anton, vodja okteta Matej Lazar
Tema: ŠENTIMENT, avtor sporeda: Rudi Bučar


NAGRADA ZA PERSPEKTIVNO ZASEDBO

(400 € za enodnevne intenzivne vaje z enim od slovenskih (ali tujih) mentorjev za vokalno tehniko po izboru zbora v letu 2017)

Vokalna skupina Elum, Postojna, zborovodkinja Karolina Repar


NAGRADA ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup notne literature, strokovne literature ali zborovskih zgoščenk v letu 2017)

Dekliški zbor Pueri Cantores, Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič


PRIZNANJE ZA ZANIMIVO SESTAVO IN OBRAZLOŽITEV SPOREDA

(za zborovodje zborov oz. avtorje projektov, ki niso izbrani za sklepni nastop v Ljubljani, pa so sestavili zanimive sporede)

Sekstet Sonček, Pivka, avtor sporeda Matej Penko, avtor obrazložitve Peter Tomšič
Tema: Ljubezen nešteta, nikoli izpeta

Moški pevski zbor Pobje, Črni vrh na Idrijo, avtorici sporeda Veronika Škedenj in Petra Rupnik, avtorica obrazložitve Petra Rupnik
Tema: Ognja prepoln

 

Dolenjska, Bela krajina in Posavje

Brežice, sobota, 26. novembra 2016


GLAVNA NAGRADA

(nastop na sklepnem koncertu, ki bo posvečen obeležitvi svetovnega dneva zborovskega petja, 10. decembra v veliki dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani, skupaj z zbori, ki bodo izbrani v ostalih regijah):

Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto, zborovodkinja Alenka Podpečan
Tema: POTOPISNO PREPEVANJE – ZGODBE PETIH KONTINENTOV, avtorica sporeda: Alenka Podpečan


NAGRADA ZA PERSPEKTIVNO ZASEDBO

(400 € za enodnevne intenzivne vaje z enim od slovenskih (ali tujih) dirigentov po izboru zbora v letu 2017)

Vokalna skupina Aria, Dobova, vodja skupine Katja Bogovič


NAGRADA ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup notne literature, strokovne literature ali zborovskih zgoščenk v letu 2017)

Vokalna skupina Lan Metlika, vodja skupine Mateja Jakša Jurkovič

PRIZNANJE ZA ZANIMIVO SESTAVO IN OBRAZLOŽITEV SPOREDA

(za zborovodje zborov oz. avtorje projektov, ki niso izbrani za sklepni nastop v Ljubljani, pa so sestavili zanimive sporede)

Vokalna skupina Aria, Dobova, avtorica sporeda Katja Bogovič, avtorica obrazložitve Valentina Levak,  
Tema: Oblaki so rudeči …

Vokalna skupina Lan Metlika, vodja skupine Mateja Jakša Jurkovič, avtorica obrazložitve Barica Flajnik Koželj
Tema: Ustvarjalnost mladosti

 

 

Dodatne informacije

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 

 

 

finale

videogalerija