GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / SOZVOČENJA 2016


 

SOZVOČENJA 2016

7. REGIJSKI TEMATSKI KONCERTI

SREDNJEŠOLSKIH IN ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB

S SKLEPNIM KONCERTOM V SLOVENSKI FILHARMONIJI

 

VIDEOGALERIJA

 

FINALE

 

Vokalna skupina BeleTinke, Beltinci
Vodja skupine: Tjaša Šimonka
Uršula Jašovec (1986): COPRNICA ZOFKA (Svetlana Makarovič)

 

 

Ženski komorni zbor ČarniCe, Ljubljana
Zborovodkinja: Monika Fele
Klavir: Sara Rustja Turniški
Anton Lajovic (1878–1960): PESEM DEKLICE (Otto  Julius Bierbaum/Oton Župančič)

 

 

Mešani pevski zbor Pomlad, Novo mesto
Zborovodkinja: Alenka Podpečan
Christopher Tin (1976): BABA YETU (molitev Oče naš v svahiliju)

 

 

Oktet Aljaž, Sv. Anton, Koper
Vodja skupine: Matej Lazar
Rudi Bučar (1978): SEN ZNALA JES (Rudi Bučar)

 

 

Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
Vodja skupine: Tadeja Vulc
Klavir: Urška Roškar
Tadeja Vulc (1978): OBREKOVANJE (Sara Praper)

 

 

Ženski zbor Carmen manet, Kranj
Zborovodja: Primož Kerštanj,
Karl Jenkins (1944): AMATE ADEA (Karl Jenkins)

 


OSREDNJA SLOVENIJA

 

VOKALNA SKUPINA CANTATE DOMINO, KOČEVJE
zborovodja: Franc Štefanič
Franjo Lučić (1889–1972): LEPA ROŽA (ljudska iz hrvaškega primorja)

 

GROSUPELJSKI OKTET
vodja skupine: Tomaž Tozon
Zorko Prelovec (1887–1939): BELA BREZA (Alojz Gradnik)


 

MEŠANI PEVSKI ZBOR MAVRICA, VRHNIKA
zborovodkinja: Darinka Fabiani
Richard Rodgers (1902–1979)/Marko Fabiani (1950): POJDI DO VRHA/CLIMB EVERY MOUNTAIN (Oscar Hammerstein, slov. prep. Dušan Velkaverh)

 

UČITELJSKI PEVSKI ZBOR SLOVENIJE EMIL ADAMIČ, LJUBLJANA
zborovodja: Lovro Frelih
Ramon Noble (1920–1999): ANTONINO (mehiška tradicionalna)

 

ŽENSKI KOMORNI ZBOR ČARNICE, LJUBLJANA
zborovodkinja: Monika Fele
Matej Kastelic (1994): SISSTERIX HINALIS (Marjeta Cerar)

  

PRIMORSKI AKADEMSKI ZBOR VINKO VODOPIVEC, LJUBLJANA
zborovodja: Iztok Kocen
Alojz Srebotnjak (1931–2010): BORI (Srečko Kosovel)

 

VOKALNA SKUPINA BEJAZZY, LJUBLJANA
zborovodkinja: Ksenja Pirc
Marko Tiran (1945): PESEM ZA ŠPAS (Marko Tiran)

 
VOKALNA SKUPINA AURORA, LJUBLJANA
zborovodkinja: Janja Dragan Gombač
Uroš Rojko (1954): SONČNICE (Svetlana Makarovič)

 

KOMORNI ZBOR FRAN GERBIČ, RAKEK
zborovodja: Jože Rajk
Norman Luboff (1917–1987): AMEN – MARY HAD A BABY (gospel)

 

KOMORNI ZBOR MEGARON, LJUBLJANA
zborovodja: Damijan Močnik
Iacobus Handl Gallus (1550–1591): MEDIA VITA IN MORTE SUMUS (OM: 1/65)

 

OD CELJA DO KOROŠKE

 

MEŠANI KOMORNI PEVSKI ZBOR CELJE
zborovodja: Primož Leskovec
Pepper Choplin (1957): WE ARE NOT ALONE (Pepper  Choplin)

 

DRUŠTVO GLASOVIR, ŠENTJUR
zborovodkinja: Simona Zdolšek
Benjamin Ipavec (1829–1908): ZAPUŠČENA (France Prešeren)


VINEA KOZJE
zborovodkinja: Anja Radkovič
Anton Foerster (1837–1926)/Rado Simoniti (1914–1981): VEČERNI AVE (Alojzij Merhar)

 

ŽENSKI PEVSKI ZBOR DOMINICA NOVA, RADLJE OB DRAVI
zborovodkinja: Urška Pečonik
Tadeja Vulc (1978): DREVESA (Niko Grafenauer)

 

ŠALEŠKI ŠTUDENTSKI OKTET, VELENJE
vodja skupine: Domen Strupeh
Domen Strupeh (1985): JAMRANJE V SLOVENSKI LJUDSKI GLASBI (izbral in uredil Uroš Kuzman)

 

VOKALNA SKUPINA REMŠNIK
zborovodkinja: Martina Resnik
Aldo Kumar (1954): PESMI OD LJUBEZNI IN KAFETA
- Kantaj Nineta (istrska ljudska)

 

KVARTET SONČNICE, NAZARJE
vodja skupine: Katja Gruber
Damijan Močnik (1967): SONCE (Tone Pavček)


MoPZ VRES PREVALJE
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
Jakob Jež (1928): ENO PESEM PETI (Jurij Vodovnik)

 

VOKALNA SKUPINA EXPE, SLOVENSKE KONJICE
vodja skupine: Mitja Krajnc
klavir: Neja Skrbiš
Mojmir Sepe (1930): POLETNA NOČ (Elza Budau)

 

VOKALNI KVARTET RUSALKE, RADLJE OB DRAVI
vodja skupine: Tadeja Vulc
Mojca Prus (1982): MOŠKI (Mila Kačič)

 

 

GORENJSKA

 

MOŠKI PEVSKI ZBOR ALPINA ŽIRI
zborovodja: Andrej Žakelj
Peter Lipar (1913–1980): ČUKOVA ŽENITEV (slovenska ljudska)

 

MEŠANI MLADINSKI ZBOR GIMNAZIJE KRANJ
zborovodja: Erik Šmid
kontrabas: Leon Horvat
tolkala: Tadeja Lapuh
Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)/Erik Šmid (1991): VENERABILIS BARBA CAPUCINORUM, K Dodatek C 9.07 (nn, 2. pol. 18. stol.)

 

MoPZ TRIGLAV LESCE BLED
zborovodkinja: Mateja Praprotnik
klavir: Jožica Potočnik
Fran Serafin Vilhar (1852–1928)/Egi Gašperšič (1852–1928): MORNAR (France Prešeren)

 

KD GORENJSKI OKTET, KRANJ
vodja skupine: Petra Jerič
klavir: Gašper Jereb
Fryderyk Chopin (1810–1849), Ilya F. Tymenev (1855–1927)/Gašper Jereb (1985): ŽAL,  improvizacija na Etudo op. 10 št.3 (M. Józefowicz)


AKADEMSKI PEVSKI ZBOR FRANCE PREŠEREN KRANJ
dirigent: Fernando Mejias
Eriks Ešenvalds (1973): STARS (Sara Teasdale)

 

KPZ DROUZ, DOMŽALE
zborovodkinja: Uršula Jašovec
Uršula Jašovec (1986): OPUS OPERE (Emanuel Schikander, Francesco Maria Piave, Henri Meilhac, Ludovic Halévy)

 

KOMORNI MOŠKI PEVSKI ZBOR DAVORINA JENKA CERKLJE NA GORENJSKEM
zborovodja: Jožef Močnik
Janez Močnik (1936–2016): FSE KAJ LAZI (prleška ljudska)

 

ŽENSKI PEVSKI ZBOR MOJ SPEV, GROBLJE
zborovodja: Peter Pogačar
Ole Gjeilo (1978): UBI CARITAS (himna)

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR SLAMNIK, IHAN
zborovodkinja: Kristina Cotič
Uršula Jašovec (1987): ČRNI MUC (Tone Pavček)

 

ŽENSKI ZBOR CARMEN MANET, KRANJ
zborovodja: Primož Kerštanj
Jan Magne Forde (1962): SAFARI (Jan Magne Forde)

 

 

ŠTAJERSKA IN POMURJE

 

KR'SNICE, STARI TRG PRI LOŽU
vodja skupine: Anemarija Štefančič
Tine Bec (1993): NJEGA NI! (Simon Gregorčič), noviteta

 

KUD VIVERE, SLOVENSKA BISTRICA
zborovodkinja: Nadja Stegne
Alberto Favero (1944): TE QUIERO (Mario Benedetti)

 

KOMORNI ZBOR KROG, LJUBLJANA
dirigent Milivoj Šurbek
Frederik Chopin (1810–1849)/Milivoj Šurbek (1942) : Etuda št.3, Op.10, E dur (Milivoj Šurbek, delno povzeto in prirejeno po M. Jozefowiczu)


MePZ ŠTEFANA KOVAČA MURSKA SOBOTA
zborovodja: Tomi Bušinoski
Andrej Makor (1987): PRAV PO PRSTIH (Marko Margon)

 

Vokalna skupina BeleTinke, Beltinci
zborovodkinja: Tjaša Šimonka
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudska)

 

PRIMORSKA

 

KD MoPZ SREČKO KUMAR, KOJSKO
zborovodja: Bogdan Kralj
NIKDAR NE BOM POZABIL (slovenska ljudska)

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR COMINUM, KOMEN
zborovodkinja: Ingrid Tavčar
Lorenz Maierhofer (1956): FANFARE A CAPELLA (vokaliza - Lorenz Maierhofer)



SEKSTET SONČEK, PIVKA
vodja skupine: Matej Penko
Rado Simoniti (1914–1981): V NEDELJO POPOLDNE (Ludvik Zorzut)

 

VOKALNA SKUPINA ELUM, POSTOJNA
zborovodkinja: Karolina Repar
Rok Golob (1975): DOBER DAN, ŽIVLJENJE! (Tone Pavček)

 

MoPZ POBJE, ČRNI VRH NA IDRIJO
zborovodkinja: Veronika Škedelj
Vinko Vodopivec (1878–1952): KRAŠKA JESEN (Srečko Kosovel)

 

OKTET ALJAŽ, POBEGI
vodja skupine: Matej Lazar
Rudi Bučar (1978): 3 x 7 (istrska ljudska)

 

DEKLIŠKI PEVSKI ZBOR PUERI CANTORES, TOLMIN
zborovodkinja: Barbara Kovačič
Rado Simoniti (1914–1981): POMLAD (iz Ljutomera, iz Štrekljeve zbirke)

 

DOLENJSKA, BELA KRAJINA IN POSAVJE

 

MEŠANI MLADINSKI PEVSKI ZBOR GIMNAZIJE BREŽICE
zborovodji: Simona Rožman Strnad in Dejan Jerončič
Uršula Jašovec (1986), prir. za klavir in flavto Dejan Jerončič: NEKAJ JE V ZRAKU (Tone Pavček)

 

VOKALNA SKUPINA DOMINUS, MIRNA
zborovodja: Stanislav Cvelbar
Fran Venturini (1882–1952): OČE NAŠ (Mt 6:9–13)


 

ŽPZ PREPELICE, DOLENJA VAS PRI KRŠKEM
zborovodkinja: Mira Dernač Hajtnik
Slavko Avsenik (1929–2015), Vilko Ovsenik (1928)/Slavko Avsenik ml. (1958): PLOVI, PLOVI (Ferry Souvan)

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR BISTRICA OB SOTLI
zborovodkinja: Špela Drašler
Andrej Makor (1987): KAPLJA (Rada Kikelj Drašler)

 

KD VOKALNA SKUPINA LAN, METLIKA
zborovodkinja: Mateja Jakša Jurković
Patrick Quaggiato (1983): PRIDI (Maja Kovač)

 

MePZ KUD MATIJA TOMC MIRNA
zborovodja: Stanislav Cvelbar
Emil Adamič (1877–1936): I. VEČERNA PESEM (J. Stritar)

 

VOKALNA SKUPINA ARIA, DOBOVA
vodja skupine: Katja Bogovič
Tine Bec (1993): PRED NEVIHTO (Lili Novy), prva izvedba

 

MEŠANI PEVSKI ZBOR POMLAD, NOVO MESTO
zborovodkinja: Alenka Podpečan
Henning Sommerro (1952)/Grete Pedersen (1960): BRUREMARSJ FRA VALSØYFJORD/AURE (norveška ljudska poročna koračnica)

 

 

 

 

 

 

 

finale