PRIDRUŽITE SE NAŠI
   FACEBOOK SKUPINI

        

   OBIŠČITE NAŠ YT-KANAL

        

 

prijava na e-novice

 

Naši zbori

OSREDNJA SLOVENSKA ZBOROVSKA REVIJA NAŠI ZBORI NA SPLETU:
● aktualne zborovske novice
● poročila in reportaže o zborovskih dogodkih doma in po svetu
● pogovori z domačimi ustvarjalci, tujimi mojstri in obetavnimi profili
● predstavitve vokalnih zasedb vseh vrst in generacij
● objave o zgoščenkah, notnih zbirkah in drugih izdajah
● strokovni članki za navdih pri raziskovanju in poglobljenem študiju zborovskega petja
● napovednik dogodkov, v katerega lahko vpišete tudi svoj dogodek

 

   SPLETNA STRAN FESTIVALA
   EUROPA CANTAT 2021
   LJUBLJANA

 

   BIOGRAFSKI PODATKI
   SLOVENSKIH SKLADATELJEV

 

Zborovski arhiv

 

   KATALOGI

 

GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / SOZVOČENJA 2018

sozvočenja 2018

 

SOZVOČENJA 2018

8. REGIJSKI TEMATSKI KONCERTI
SREDNJEŠOLSKIH IN ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB
S SKLEPNIM KONCERTOM V SLOVENSKI FILHARMONIJI

KONCERTI

TERMINI REGIJSKIH SOZVOČENJ 2018:

nedelja, 11. novembra 2018: Škofja Loka (Gorenjska)

sobota, 17. novembra 2018: Ptuj (Štajerska in Pomurje)

sobota, 17. novembra 2018: Radlje bo Dravi (od Celja do Koroške)

nedelja, 18. novembra  2018: Brestanica (Dolenjska, Posavje in Bela krajina)

petek, 23. novembra 2018: Dobrovo v Goriških Brdih (Primorska)

sobota, 24. novembra 2018: Trbovlje (Osrednja Slovenija)

 

VRSTNI REDI NASTOPAJOČIH

GORENJSKA – NEDELJA, 11. 11

Vokalna skupina Adam Ravbar, Groblje, vodja skupine Peter Pogačar
Tema: Ženski obrazi

Komorni moški pevski zbor Davorina Jenka, Cerklje na Gorenjskem, zborovodja Jožef Močnik
Tema: Slovenske basni

ŽePZ Moj spev, Groblje, zborovodja Peter Pogačar 
Tema: … odmevi izročila …

Kvintet Vintgar, Blejska Dobrava, vodja skupine Luka Černe
Tema: 4 otroške za 5 mož

Carmen manet in Cantores Carnioli, zborovodji Primož Kerštanj in Erik Šmid
Tema: Kako je daleč do nebes

 

ŠTAJERSKA IN POMURJE – SOBOTA, 17. 11.

Vokalna skupina Cantilena, Podlehnik, vodja skupine Jakob Feguš,
Tema: Jakob Jež in ženska sozvočja

Dekliški zbor Dolcezza, Ptuj, vodja skupine Peter Gojkošek
Tema: Ko roke in noge pojejo

MePZ Štefana Kovača Murska Sobota, zborovodja Tomi Bušinoski
Tema: Izrazna križanja

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica, zborovodkinja Nadja Stegne
Tema: B - harmonije

Vokalna skupina Virtus, Fram, vodja skupine Dora Ožvald
Tema: Hrepenenje

Komorni zbor KUD Šmartno na Pohorju, zb. Nastja Pančič Čurin,
Tema: Jesen z Jakobom Ježem

 

OD CELJA DO KOROŠKE – SOBOTA, 17. 11.

Moški pevski zbor Goršek Štefan Čaki Šentjanž, zborovodja Marjan Berložnik
Tema: Ljubezen, smrt, spomin

Mešani pevski zbor Spev Zidani most, zborovodkinja Jasna Ferme
Tema: Pod nosom se obriši

Vokalna skupina Cantabile, Rogaška Slatina, vodja skupine Andreja Došler
Tema: Ptica v slovenski duši

Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli, zborovodkinja Špela Drašler
Tema: Vonj po Istri

Moški pevski zbor Vres Prevalje, zborovodkinja Helena Buhvald Gorenšek
Tema: Ženska

Dekliški pevski zbor Aglaja, Radlje ob Dravi, zborovodji Kerstin Pori in Uroš Jurgec
Tema: Afroameriški ritmi

Mešani pevski zbor Gorenje Velenje, zborovodkinja Katja Gruber
Tema: Nekoč sem si zaželel črne kave (I. Cankar)

 

DOLENJSKA, POSAVJE IN BELA KRAJINA – NEDELJA, 18. 11.

Vokalnih 5, Bučka, vodja skupine Tine Bec
Tema:Feri Lainšček in mladi slovenski skladatelji o ljubezni

Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Brežice, zborovodji Simona Rožman Strnad in Dejan Jerončič
Tema: Petelin vs. Jež ali Jacobus in Jakob

Ženski pevski zvor Prepelice, KD Žarek, Dolenja vas pri Krškem, zborovodkinja Mira Dernač Hajtnik
Tema: Proti svetlobi

Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj, vodja skupine Tine Bec
Tema: Barbeshop zgodba
Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, zborovodkinja Polona Stegu
Tema: Angeli

Mešani pevski zbor Viva Brežice, zborovodkinja Simona Rožman Strnad
Tema: Daj, da te objamem

 

PRIMORSKA – PETEK, 23. 11.

Vokalna skupina Karina, Kozina, vodja skupine Andreja Tomažič Hrvatin
Tema: Ljubezen ostane

Mešani pevski zbor Postojna, zborovodja Matjaž Šček
Tema: Preproste besede

Vokalna skupina Glasbene matice Vikra, Trst, Italija, vodja skupine Petra Grassi
Tema: Nad temo bo zavladala luč

Vokalna skupina Elum, Postojna, vodja skupine Karolina Repar
Tema: Če nas življenje straši, nas bo navdihnila ljubezen do glasbe

Goriški komorni zbor, Nova Gorica, zborovodkinja Mateja Černic
Tema: Moč noči

Komorni zbor Grgar, Nova Gorica, zborovodja Andrej Filipič
Tema: Folknordica

Vokalna skupina Vinika, Medana, zborovodkinja Franka Žgavec  
Tema: Arabeska ljubezni

 

OSREDNJA SLOVENIJA – SOBOTA, 24. 11.

Vokalna skupina Diva, Bloke, vodja skupine Irena Cundrič Iskra
Tema: Na svetu si da gledaš sonce

Vokalna skupina Cantate Domino, Kočevje, zborovodja Franc Štefanič
Tema: Štirje letni časi

Oktet Mi, Mengeš, vodja skupine Anže Hribar
Tema: Zvezdna milina, srčna toplina

Ženski pevski zbor Biser KD Lotos, Grosuplje, dirigent Fernando Mejias
Tema: Aj, zèlena je vsa gorá

Kulturno društvo BeJazzy, Ljubljana, zborovodkinja Ksenja Pirc
Tema: Horuk v stare čase

ŽPZ Tonja, Borovnica, zborovodkinja Eva Mori
Tema: Vse najboljše, Jakob Jež

Pevska skupina RŽ, Mengeš, vodja skupine Andej Ropas
Tema: Rž-hrepenenje-ljubezen

Ženski pevski zbor Brezovica, zborovodkinja Sonja Sojer
Tema: Ljubezen v skladbah mlajše skladateljske generacije

Glasbena skupina Amabile, Zagradec, vodja skupine Monika Hočevar
Tema: Čudovitega sveta obok

Mešani pevski zbor Prosavus, Zasavje, zborovodja Aljaž Bastič
Tema: Dan kot življenje

 

 

 

finale