GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / SOZVOČENJA 2018

sozvočenja 2018

 

SOZVOČENJA 2018
8. REGIJSKI TEMATSKI KONCERTI
SREDNJEŠOLSKIH IN ODRASLIH PEVSKIH ZASEDB
S SKLEPNIM KONCERTOM V SLOVENSKI FILHARMONIJI

REZULTATI

GLAVNA NAGRADA

(nastop na sklepnem koncertu, ki bo posvečen obeležitvi svetovnega dneva zborovskega petja, 8. decembra v veliki dvorani Slovenske filharmonije v Ljubljani, skupaj z zbori, ki bodo izbrani v ostalih regijah).

Gorenjska:

Kvintet Vintgar
Tema: 4 otroške za 5 mož

Od Celja do Koroške:

Dekliški pevski zbor Aglaja Kulturnega društva Radlje ob Dravi
zb. Kerstin Pori in Uroš Jurgec
Tema: Afroameriški ritmi

Štajerska in Pomurje:

Vokalna skupina Vivere, Slovenska Bistrica,
v. s. Nadja Stegne

Tema: B-harmonije

Dolenjska, Bela Krajina in Posavje:

Mešani pevski zbor Viva Brežice,
zb. Simona Rožman Strnad

Tema: Daj, da te objamem

Primorska:

Vokalna skupine Glasbene matice Vikra, Trst, Italija, dir. Petra Grassi
Tema: Nad temo bo zavladala luč

Osrednja Slovenija:

Ženski pevski zbor Biser KD Lotos, Grosuplje, dir. Fernando Mejias
Tema: Brez besed

 

TRI DENARNE NAGRADE ZA IZSTOPAJOČE SESTAVE SPOREDOV SOZVOČENJ 2018

V glasovanje so vključene vse teme finalistov na zaključnem nastopu in tiste, ki so prejele posebna priznanja za sestavo. Opravili so ga letošnji selektor in strokovni spremljevalci regijskih revij.

Prejemniki:

1.    300 €:

Petra Grassi za temo Temo bo premagala luč

2.    300 € (2x po 150 €): nagrado si razdelita

Polona Stegu za temo Angeli

Mateja Černic za temo Moč noči

3.    300 € (2x po 150 €): nagrado si razdelita

Luka Černe za temo 4 otroške za 5 mož

Simona Rožman Strnad za temo Daj, da te objamem


NAGRADA ZA PERSPEKTIVNO ZASEDBO

(400 € za enodnevne intenzivne vaje za perspektivno zasedbo z enim od slovenskih (ali tujih) zborovodij ali mentorjem za vokalno tehniko po izboru zbora v letu 2019)

Gorenjska:

Vokalna skupina Adam Ravbar, Groblje,
v. s. Peter Pogačar

Od Celja do Koroške:

Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli,
zb. Špela Drašler

Štajerska in Pomurje:

Dekliški zbor Dolcezza, Ptuj,
v. s. Peter Gojkošek

Dolenjska, Bela Krajina in Posavje:

Oktet Jurij Dalmatin, Boštanj,
v. s. Tine Bec

Primorska:

Vokalna skupina Karina, Kozina, zb. Andreja Tomažič Hrvatin

Osrednja Slovenija:

Mešani pevski zbor Prosavus, Zasavje, zb. Aljaž Bastič


NAGRADA ZA NAKUP STROKOVNE LITERATURE

(200 € za nakup notne literature, strokovne literature ali zborovskih zgoščenk v letu 2019)

Gorenjska:

Ženski pevski zbor Moj spev, Groblje,
zb v. s. Peter Pogačar

Od Celja do Koroške:

Vokalna skupina Cantabile, Rogaška Slatina,
v. s. Andreja Došler

Štajerska in Pomurje:

Vokalna skupina Cantilena, Podlehnik,
v. s. Jakob Feguš

Dolenjska, Bela Krajina in Posavje:

Vokalnih 5, Bučka,
v. s. Tine Bec

Primorska:

Vokalna skupina Vinika, Medana, zb. Franka Žgavec

Osrednja Slovenija:

Glasbena skupina Amabile, Zagradec, v. s.  Monika Hočevar

 

PRIZNANJE ZA ZANIMIVO SESTAVO IN OBRAZLOŽITEV SPOREDA

(za zborovodje zborov oz. avtorje projektov, ki niso izbrani za sklepni nastop v Ljubljani, pa so sestavili zanimive sporede)

Gorenjska:

Vokalna skupina Adam Ravbar, Groblje,
v. s. Peter Pogačar

Tema: Ženski obrazi, avtorica sporeda Andreja Pirc

Od Celja do Koroške:

Mešani pevski zbor Bistrica ob Sotli,
zb. Špela Drašler

Tema: Vojna in mir, avtorica sporeda Špela Drašler

Mešani pevski zbor Gorenje Velenje,
zb. Katja Gruber

Tema: Vojna in mir, avtorica sporeda Katja Gruber

Vokalna skupina Cantabile, Rogaška Slatina,
v. s. Andreja Došler

Tema: Ptica v slovenski duši, avtorica sporeda Andreja Došler

Štajerska in Pomurje:

Vokalna skupina Virtus, Fram,
v. s. Dora Ožvald

Tema: Hrepenenje, avtorica sporeda Dora Ožvald

Dolenjska, Bela Krajina in Posavje:

Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje,
zb. Polona Stegu

Tema: Angeli, avtorica sporeda Polona Stegu

Primorska:

Goriški komorni zbor, zb. Mateja Černic
Tema: Moč noči, avtorica sporeda Mateja Černic

Osrednja Slovenija:

Irena Cundrič Iskra, Vokalna skupina Diva, Bloke
Tema: Na svetu si, da gledaš sonce, avtorica sporeda Irena Cundrič Iskra

 

 

 

 

finale