GLASBA / VOKALNA GLASBA / OTROŠKA TEKMOVANJA / ZAGORJE 2018

Zagorje 2018

Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti v sodelovanju z Območno izpostavo Zagorje ob Savi ter Občino Zagorje ob Savi

 

26. REVIJA ZAGORJE OB SAVI 2018
Državno tekmovanje otroških in mladinskih zborov

26. - 28. marec 2018

 

PROGRAM


1. KONCERT
26. 3. 2018, ob 17.00
FANTOVSKI, DEKLIŠKI IN MEŠANI MLADINSKI ZBORI

 

Vokalna skupina Ivana Cankarja, Ljubljana*
Zborovodja Tom Varl*
Orlando di Lasso (1532–1594)/Rudof Desch (1911–1997): MATONA MIA CARA (madrigal)  
Schott Music GmbH & Co. KG

Walter Lo Nigro (1957): CANZONA – Dekle s svetlimi očmi (France Prešeren)
JSKD, Naši Zbori

Tom Varl (1998): KAJ TI JE DEKLICA (slovenska ljudska)
Astrum

Jakob Aljaž (1878–1952): OJ, TRIGLAV, MOJ DOM (Matija Zemljič-Slavin)
ZKOS/JSKD

 

DPZ Gimnazije Celje - Center
Zborovodja David Preložnik
Orlando Dipiazza (1929–2013): CAPRICCIO (Francesco De Lemene)
Porfiri & Horváth Publishers

Andrej Makor (1987): KAM HITIŠ (Mila Kačič)
Astrum

Tadej Kušar (1975): VENČEK NARODNIH (slovenske ljudske)
Astrum

 

DPZ Gimnazije Kranj
Zborovodkinja Marjeta Oblak*
Ambrož Čopi (1973): ADAM IN EVA (ljudska iz Ravnice)
Astrum

Javier Busto (1949): SALVE REGINA (molitev)
Carl Gehrmans

Uršula Jaševec (1986): VEDUTA (Feri Lainšček)
Neizdano, noviteta

 

MePZ Škofijske gimnazije Vipava
Zborovodkinja Meta Praček*
Nastja Vovk, David Škrlj, Erik Mrevlje, tolkala

Mojca Prus (1982): ŠÜRKA JE TISA (ljudska iz Gornjih Petrovcev)
Astrum

Tine Bec (1993): OMNES GENTES, PLAUDITE MANIBUS (Ps 47, 2-3), noviteta
Neizdano

Ethan Sperry (1971): BALLEILAKKA (Na Muthukumar)
J. W. Pepper

 

MeMPZ Gimnazije Škofja Loka*
Zborovodja Žiga Kert*
Jacobus Handl Gallus (1550–1591): DULCIS AMICA, VENI (HM: 2/21)
CPDL

Knut Nystedt (1915–2014): MISSA BREVIS, op. 102
Gloria (hvalnica)
Carus-Verlag

Andrej Misson (1960): POMLADNA (Gregor Mali)
JSKD/samozaložba

Mojca Prus (1982): ŠURKA JE TISA (Ljudska iz Gornjih Petrovcev)
Astrum

 

Zbor Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana
Zborovodja Ambrož Čopi
Claudio Monteverdi (1567–1643): CANTATE DOMINO (Psalm 96:1,2 in 98:1,5)
CPDL

Tine Bec (1993): AVE MARIS STELLA (himna iz marijanskih večernic)
Astrum

Anton Lajovic (1878–1960): LAN (Dragutin M. Domijanić)
IDSS, SLKD/JSKD

Marijan Dović (1974): ZELENI JURIJ (belokranjska ljudska)
JSKD/Astrum

 

MeMPZ Veter Ljubljana
Zborovodkinja Tereza Podlogar
Iacobus Handl Gallus (1550–1591): HEROES, PUGNATE VIRI FORTISSIMI (HM: 1/12)
MAMS, ZRC SAZU Ljubljana

Samo Vremšak (1930–2004): ZADNJI ČAS PRED ZIMO (France Balantič)
IDSS, JSKD

Lajos Bárdos (1899–1986): LIBERA ME (responzorij)
Editio Musica Budapest

Mojca Prus (1982): ŠÜRKA JE TISA (ljudska iz Gornjih Petrovcev)
Astrum

 

MeMPZ zbor Emil Komel, Gorica, Italija*
Zborovodja David Bandelj

Claudio Monteverdi (1567–1643): CANTATE DOMINO (Psalm 96:1,2 in 98:1,5)
CPDL

Patrick Quaggiato (1983): SVOBODA V SNU (Luka Paljk)
Neizdano, noviteta

Andrej Makor (1987): PRAV PO PRSTIH (Marko Margon)
Astrum

Moja Prus (1982): ŠÜRKA JE TISA (ljudska iz Gornjih Petrovcev)
Astrum

 

2. KONCERT
27. 3. 2018, ob 9.30
OTROŠKI ZBORI

 

OPZ Sončki OŠ Antona Aškerca Rimske Toplice*
Zborovodkinja Alenka Štigl*
Dejan Jakšič, klavir
Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenske ljudske)
Astrum

Tomaž Habe (1947): KAM PA TEČE VODA (Neža Maurer)
JSKD

Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

 

OPZ OŠ Šempeter v Savinjski dolini*
Zborovodkinja Katja Florjančič*
Tajda Randl, klavir
Tadeja Vulc (1978): SLIKAR (Niko Grafenauer)
Glasbena Matica

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
DZS

Maksimilijan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska)
Astrum

Enrica Ballaso (1975): GRAJSKI STRAH (italijanska ljudska, slov. besedilo Jože Humer)
Astrum

 

OPZ OŠ Rodica*
Zborovodkinja Ema Cerar*
Uroš Pele, klavir
Neža Pogačar, zvončki

PRŠVA JE TA LUBA VIGRED (ljudska iz Breznice pri Podrožci, Koroška)
JSKD

Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
JSKD

Urška Pompe (1969): OTROCI VPRAŠUJEJO (Črtomir Šinkovec)
Astrum

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum

 

OPZ OŠ Dobje*
Zborovodkinja Slavica Rajh*
Zala Irgolič, klavir
Agata Gojkošek, flavta
Anja Ravnikar Zabukovšek, violončelo

MI SKUPAJ SMO PRIRAJŽALI (ljudska iz Matene pri Igu)
Založba Kres

Katja Gruber (1966): TRI RACE, TRI PURE (ljudska iz okolice Ptuja)
Glasbena delavnica Orfej

Milan Ostojić (1943)/Petra Jerič (1992): GOLOB PISMONOŠA (Feri Lainšček)
Astrum

Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
Glasba v šoli, Zavod RS za šolstvo

Pavle Kalan (1929–2005): VEČER (Srečko Kosovel)
Astrum

Bojan Glavina (1961): ĆIV, ĆIV, ĆIV (istrska ljudska iz Koštobane)
Astrum

 

OPZ OŠ Ledina, Ljubljana
Zborovodkinja Dalila Beus
Jan Sever, pianist

Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum

Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič Birsa)
Astrum

Uroš Rojko (1954): ŽABECEDA (Meta Rainer)
Glasbena matica Ljubljana

 

3. KONCERT
27. 3. 2018, ob 12.00
OTROŠKI ZBORI

 

Otroški pevski zbor GŠ Fran Korun Koželjski Velenje
Zborovodkinja Manja Gošnik Vovk
Katja Žličar Marin, klavir

Andrej Makor (1987): IZŠTEVANKE (slovensko ljudsko izročilo)

Abule babule

Enci benci

Glasbena matica/Astrum

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Črt Sojar Voglar (1976): STARI MATI (prekmurska ljudska)
Glasba v šoli in vrtcu, Zavod RS za šolstvo

Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ Alojzija Šuštarja, Ljubljana Šentvid*
Zborovodkinja Kristina Štemberger*
Urška Vidic, klavir

PRŠVA JE TA LUBA VIGRED (ljudska iz Breznice pri Podrožci, Koroška)
JSKD

Miro Kokol (1937): MARIJA IN PTICA PEVKA (ljudska iz Loškega Potoka na Dolenjskem)
Astrum

Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ Šmarje pri Kopru
Zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
Lara Bobič, klavir

Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Radovan Gobec (1909–1995): MLIN (Priredba)
EDSS

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum

Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič Birsa)
Astrum

 

OPZ OŠ Antona Ukmarja Koper
Zborovodkinja Iva Dobovičnik
Nena Rion, klavir
Rok Božič, klarinet

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum

Bojan Glavina (1961): DVE ISTRSKI (istrski ljudski iz Pregare)
Neizdano

PRŠVA JE TA LUBA VIGRED (ljudska iz Breznice pri Podrožci, Koroška)
JSKD

Tine Bec (1993): JUNAK (Tone Pavček)
Neizdano, noviteta

 

OPZ Junior CS, Maribor
Zborovodkinja Kerstin Pori*
Tatjana Dvoršak, klavir

Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenske ljudske)
Astrum

Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Tadeja Vulc (1978): KRALJESTVO GLASBE (Tadeja Vulc)

Tempo

Neizdano

 

OPZ GŠ Murska Sobota
Zborovodkinja Felicita Heric Taškov
Yuliya Kunova, klavir

Matevž Goršič (1966): SLADKOSNED (Niko Grafenauer)
Libuška Goršič Fišer, Celje

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
DZS 1956, Marij Kogoj, Otroške pesmi

Jakob Jež (1928): TEDEN (Meta Rainer)
ZKOS

Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (goriška ljudska)
Glasbena delavnica Orfej

Milan Ostojić (1943)/Marijan Povh (1942), Dejan Berden (1974): PESEM ZASPANCEV (Feri Lainšček)
Astrum

 

OPZ OŠ Komen in podružnice Štanjel
Zborovodkinja Andreja Rustja
Sara Rustja Turniški, klavir

MI SKUPAJ SMO PRIRAJŽALI (ljudska iz Matene pri Igu)
Založba Kres

Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
JSKD/Astrum

Sara Rustja Turniški (1986): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
samozaložba, noviteta

Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska)
Astrum

 

4. KONCERT
27. 3. 2018, ob 15.15
OTROŠKI ZBORI

 

OPZ OŠ Radlje ob Dravi
Zborovodkinja Simona Svanjak
Damijana Sgerm Kristan, klavir

Tadeja Vulc (1978): SEDEM LISIČIC (Anja Štefan)
Astrum

PRŠVA JE TA LUBA VIGRED (ljudska iz Breznice pri Podrožci, Koroška)
JSKD

Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič Birsa)
Astrum

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum

 

OPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor
Zborovodkinja Zlatka Terlevič
Otmar Plavčak, klavir

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum

Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (goriška ljudska)
Glasbena delavnica Orfej

Andy Beck (198?): FIREFLY (Andy Beck)
Alfred

 

OPZ OŠ Koper
Zborovodkinja Ingrid Poropat
Sindija Šiško, klavir
Marino Kranjac in Peter Kaligarič, dude, harmonika, mandolina

Katarina Pustinek Rakar (1979): SLADKOSNED (Niko Grafenauer)
Astrum

Ivan Šček (1925–1972): POMLADNA PESEM (Marta Gorup)
EDSS

Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
Neizdano

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
DZS

VENČEK ISTRSKIH LJUDSKIH

Kantali smo veselo (iz Pregare)

Ghe jera tre sorele (iz Strunjana)

Kolacion (iz Sv.Petra)

Založba Kres (1. in 3.), Lipa Koper (2.)

 

OPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin
Zborovodkinja Barbara Kovačič
Nika Kovačič, klavir

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
Zveza slovanskih učiteljskih društev v Italiji, Trst 1924

Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (ljudska iz Drežnice)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber

Dimitrij Borisovič Kabalevsky (1904–1987): SPOKOJNOJ NOČI (Viktor Ilič Viktorov)
www.notarhiv.ru

BOG DAJ, BOG DAJ DOBRO VEČER (ljudska, Daljne Njive v Beli krajini)
Astrum

 

OPZ OŠ Frana Erjavca Nova Gorica*
Zborovodkinja Milena Prinčič
Erika Šavli, Julija Miklavec, klavir
Anže Črv, klarinet
Iva Mačus, violina
Klemen Leban, bas kitara

Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Pavel Dolenc (1968): ŠOLA V NEDELJO (Bina Štampe Žmavc)
Zavod RS za šolstvo

Tadeja Vulc (1978): PESEM O STARI LISICI (Anja Štefan)
Astrum

Walter Lo Nigro (1957): ČUK SE JE OŽENIL (slovenska ljudska)
Astrum

 

OPZ OŠ Gorišnica
Zborovodja Aleš Pevec*
Eva Goričanec, klavir

Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum

Tomaž Habe (1947): PALČKI POZIMI (Neža Maurer)
Zavod RS za šolstvo

Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič Birsa)
Astrum

 

5. KONCERT
27. 3. 2018, ob 18.00
OTROŠKI ZBORI


OPZ OŠ Orehek Kranj
Zborovodkinja Janja Jošt
Tamara Krajnc Stepišnik, klavir

Pavle Kalan (1929–2005): TRI TIČICE (belokranjska ljudska)
Astrum

Vilko Ukmar (1905–1991): PUSTNA PESEM (Boža Novak)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Marijan Vodopivec (1920–1977): DEŽEVNA PRAVLJICA (Neža Maurer)
JSKD

Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albrecht)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ Toneta Čufarja Maribor*
Zborovodkinja Kerstin Pori*
Neja Skrbiš, klavir

Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum

PRŠVA JE TA LUBA VIGRED (ljudska iz Breznice pri Podrožci, Koroška)
JSKD

Maksimiljan Feguš (1948): LIPEJ RAJA (koroška ljudska)
Astrum

Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE ... (Anja Štefan)
Astrum

 

OPZ OŠ Gorica Velenje
Zborovodkinja Mihaela Verdnik
Katja Žličar Marin, klavir

Jakob Jež (1928): MEDVED (Stana Vinšek)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
DZS

Katja Gruber (1966): DOLI V KRAJU (štajerska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej

Tadeja Vulc (1978): MOJ KONČI (Ivan Sivec)
Neizdano

 

OPZ OŠ Planina pri Sevnici*
Zborovodja Matej Romih
Zala Irgolič, klavir

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič Birsa)
Astrum

Nana Forte (1981): KUŽA (Boris A. Novak)
samozaložba

Andrej Makor (1987): SIJAJ, SIJAJ, SONCE LJUBO (ponarodela s Krasa in ljudska iz Čohovega)
Neizdano, noviteta

 

OPZ OŠ Dramlje*
Zborovodkinja Marija Klančar*
Valentina Černe, klavir

Andrej Makor (1987): ABULE BABULE (slovensko ljudsko izročilo)
Astrum

Tomaž Habe (1947): DVA KONJ'ČA (slovenski ljudski)
JSKD/Astrum

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
DZS

Dominik Krt (1959): MARKO SKAČE (prekmurska ljudska)
Astrum

Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ n. h. Maksa Pečarja, Ljubljana Črnuče
Zborovodja Mitja Vaupotič
Neža Koželj, klavir

Aldo Kumar (1954): KDO ŽIVI V TEJ HIŠICI (Jože Šmit)
Mladinska knjiga

TRI TIČICE (slovenska ljudska)
Astrum

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA (Karel Širok)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Tomaž Habe (1947): KAM JE IZGINIL SMEH (Bojana Vajt)
JSKD/Astrum

 

6. KONCERT
28. 3. 2018, ob 10.30
MLADINSKI ZBORI

 

MPZ GŠ Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana
Zborovodkinja Marta Sojar Voglar
Jan Sever, klavir

Slavko Osterc (1895–1941): NEZGODA NA PIRU (ljudsko besedilo)
Celjski mladinski festival

Črt Sojar Voglar (1976): SIROTA JAZ OKROG BLODIM (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum

Rudi Tas (1957): NULLA VITA SINE MUSICA (n. n.)
Music Scorpio

 

MPZ OŠ Janka Modra Dol pri Ljubljani
Zborovodkinja Bojana Gajšek
Rok Grgasović, klavir

Doris Keršič (1997): MOJ DEŽNIK JE LAHKO BALON (Blaž Lukan)
JSKD/Astrum

Črt Sojar Voglar (1976): KJE SO TISTE STEZICE (slovenska ljudska)
Astrum

John Leavitt (1956): FESTIVAL SANCTUS (del mašnega ordinarija)
Alfred publishing Co., inc.

 

MPZ OŠ Mengeš*
Zborovodkinja Nataša Banko
Teja Komar, klavir

ZA VEČERKOM BOLE JUTRO (belokranjska ljudska)

Bog daj, Bog daj dober večer

Astrum

Tadeja Vulc (1978): NOVOLETNI PLES (Maruška Sedlak)
JSKD/Astrum

Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudska)
Astrum

Sally K. Albrecht (1954): CLAP YOUR HANDS (Sally K. Albrecht)
Alfred Publishing Co.

 

MPZ OŠ Karla Destovnika - Kajuha Šoštanj*
Zborovodkinja Metka Berk*
Klementina Rednak Mežnar, klavir

Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum

Tadeja Vulc (1978): NOVOLETNI PLES (Maruška Sedlak)
JSKD/Astrum

Richard Ewer (1955): PSALLAM DEO (Psalm 103: 33-34)
Heritage Music Press

 

MPZ GŠ Kamnik
Zborovodkinja Anica Smrtnik
Marko Heričko, klavir

Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum

Pavel Dolenc (1968): ŽITNI KLAS (Pavel Dolenc)
Astrum

Neža Žgur (1987): JANO ŽALOSTNO TIČKO (ljudska iz Zg. Tuhinja), noviteta
Neizdano, prva izvedba

Samo Vremšak (1930–2004): POTEPINKA (Neža Maurer)
Zavod RS za šolstvo

 

MPZ OŠ Nazarje
Zborovodkinja Katja Gruber
Toni Acman, klavir in tolkala
Vid Vodlan, Manja Vačovnik in Gal Ugovšek, tolkala

Andrej Makor (1987): NEKAJ JE V ZRAKU (Tone Pavček)
Skladateljev zapis

György Orban (1947): MAŠA ŠT. 6

Sanctus (iz mašnega obreda)

Hinshaw music

Katja Gruber (1966): TRIBUČKO KOLO (belokranjska ljudska iz Tribuč)
Glasbena delavnica Orfej

Michael Engelhardt (1952): GAUDETE (božična himna iz dela Piae Cantiones, 1582)
Walton Music Corporation

 

7. KONCERT
28. 3. 2018, ob 13.00
MLADINSKI ZBORI

 

MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin
Zborovodkinja BARBARA KOVAČIČ
Nika Kovačič, klavir, sintetizator

Jan Pieterszon Sweelinck (1562–1621): MISERERE MEI, DOMINE (Sv. Avguštin, Izpovedi, 9, 7, odlomek)
Feniarco
Rupert Lang (1948): CANTATE DOMINO (Psalm 117)
Boosey and Awkws

Tadeja Vulc (1978): LOVE, LJUBEZEN, AMORE (Tea Plaftak)
Astrum

Damijan Močnik (1967): ŽIVIJO, OHCET (slovenska ljudska)
Neizdano

 

MPZ OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični*
Zborovodkinja Simona Zvonar*
Urška Petek, klavir
Katarina Zvonar, flavta

Gašper Jereb (1985): SONCE IN REKA (Miha Zabret)
JSKD/Astrum

Marijan Lipovšek (1910–1995): SO ŠE ROŽ'CE TAM V VRTU (koroška ljudska)
Neizdano

Tine Bec (1993): NAJ ŽIVI HRUP! (Vinko Möderndorfer)
JSKD/Astrum

Giulio Caccini (1545–1618)/Patrick M. Liebergen (1949): AVE MARIA (molitev)
Alfred Publishing Co.

 

MPZ OŠ Danila Lokarja Ajdovščina
Zborovodkinja Petra Habjanič Gregorc
Toni Acman, klavir

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
JSKD/Astrum

Emil Adamič (1877–1936): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
DZS

Ambrož Čopi (1973): SKOZI NOČ SREBRNO HITITA (Srečko Kosovel)
Astrum, noviteta

Damijan Močnik (1967): PLES (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum

 

MPZ GŠ Fran Korun Koželjski Velenje
Zborovodkinja Tea Plazl
Nina Verboten, klavir
Tanja Mršnjak Petrej, oboa

Battista Pradal (1964): PRAVI MI NO PRAVICO (ljudska iz Rezije)
Naši zbori, SLKD/JSKD

Ambrož Čopi (1973): ENO DREVCE (slovenska ljudska iz Benečije)
Astrum

Gašper Jereb (1985): CVET OB CVETU (Miha Zabret)
JSKD/Astrum

Jude Bautista Roldan (19??): PIN PIN DE SARAPIN (filipinska ljudska)
Pavane Publishing

 

MPZ LA TI DO, OŠ Križevci
Zborovodkinja Mikl Renata
Olga Kous, klavir

Anton  J. Kropivšek (1958): JUBILATE DEO (Psalm 100(99):2, 4b–5a)
Astrum

Tadeja Vulc (1978): SLIŠALA SEM PTIČKO PET´ (slovenska ljudska)
Astrum

Pavel Dolenc (1968): ŽITNI KLAS (Pavel Dolenc)
Astrum

Alejandro D. Consolacion II (1980): CANTATE DOMINO (Ps 96, 1-2; Ps 98, 1,5)
Hinshaw Music, Inc


MPZ OŠ Železniki
Zborovodkinja Marjeta Naglič

Zoltán Kodály (1882–1967): TUROT ËSZIK A CIGANY (madžarska ljudska)
Editio musica Budapest

Ambrož Čopi (1973): FSI SO VENCI BEILI (prekmurska ljudska iz Črenšovcev)
Astrum

Nana Forte (1981): JADRO (M. J. Lermontov, Mile Klopčič)
ZKOS/Občina Zagorje ob Savi

Lojze Lebič (1934): NEKAJ JE V ZRAKU (Tone Pavček)
Naši zbori, JSKD

 

8. KONCERT
28. 3. 2018, ob 16.00
MLADINSKI ZBORI

 

Komorni zbor OŠ Markovci*
Zborovodkinja SLAVICA LAJH
Angelika Lajh, klavir

Uroš Krek (1922–2008): AJ, ZELENA JE VSA GORA (belokranjska ljudska)
Naši zbori, ZKOS/JSKD

Fran Gerbič (1840 –1917): AVE MARIA, op. 66 (Lk 1, 28)
Astrum

TADEJA VULC (1978): NOVOLETNI PLES (Maruška Sedlak)
JSKD/Astrum

 

MPZ Druge OŠ Slovenj Gradec*
Zborovodkinja Vladka Mori*
Aljoša Vrhovnik, klavir

Constanzo Festa (ca. 1485–1490–1545): MADONNA IO VʼAMO E TACCIO (Philippe Verdelot)
Heugel & Cie

Tadeja Vulc (1978): SKRIVNA (Simona Kopinšek)
Astrum

Emil Adamič (1877–1936): PRELJUBA TIČʼCA DRENOVA (slovenska ljudska)
Astrum

Alan Smith (1962–2017): LOVE IS COME AGAIN (J. M. C. Crum)
Oxford University Press

 

MPZ GŠ Rogaška Slatina
Zborovodkinja Andreja Došler
Andreja Krklec, klavir
Ksenija Steblovnik Rak, koreografija

Ambrož Čopi (1973): SVATSKE PESMI (ljudska iz Adlešičev v Beli krajini)
II. Se tičice lepo pojo
Astrum

Marij Kogoj (1892–1956): APRIL (Fran Žgur)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije, ZKOS/JSKD

Morten Lauridsen (1943): DIRAIT–ON (Rainer Maria Rilke)
Peermusic

 

MPZ OŠ III Murska Sobota*
Zborovodkinja Tjaša Šimonka*
Olga Kous, klavir

Mie Nakabayashi/Akari Tori: AKAI HANA, SHIROI HANA (Nakamura Mie)
Neizdano

Jakob Jež (1928): ŠMENTANA MUHA (slovenska ljudska)
Astrum

Tine Bec (1993): NAJ ŽIVI HRUP! (Vinko Mödendorfer)
JSKD/Astrum

József Karai (1927–2013): UGRÓTÁNC (Sándor Weöres)
Editio Musica Budapest

 

MPZ OŠ n. h. Maksa Pečarja, Ljubljana Črnuče*
Zborovodja Mitja Vaupotič
Neža Koželj, klavir

Fran Gerbič (1840–1917): AVE MARIA, op. 66 (Lk 1, 28)
Astrum

Tine Bec (1993): NAJ ŽIVI HRUP! (Vinko Möderndorfer)
JSKD/Astrum

Katja Gruber (1966): MOJA MATI ČUHA KAFE (slovenska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, noviteta

Lou Bennett: INANAY (pesem Aboriginov)
Mark O'Leary

 

MPZ OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka*
Zborovodkinja Klementina Tominšek*
Damijana Božič Močnik, klavir

Katja Gruber (1966): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej

David Hamilton (1955): AVE MARIA (molitev)
Sulasol, Helsinki

Tadeja Vulc (1978): NOVOLETNI PLES (Maruška Sedlak)
JSKD/Astrum

Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
JSKD/Astrum

 

MPZ OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas*
Zborovodkinja Neža Erznožnik*
Marjan Peternel, klavir

Bojan Glavina (1961): KOMARČKOV LET (Primož Zorc)
JSKD/Astrum

Ambrož Čopi (1973): DEČEK IN CVET (Dragotin Kette)
Astrum

Uroš Krek (1922–2008): AJ, ZELENA JE VSA GORA (belokranjska ljudska)
Naši zbori, ZKOS/JSKD

Giulio Caccini (1545–1618)/Patrick M. Liebergen (1949): AVE MARIA (molitev)
J. W. Pepper & Son

 

MPZ OŠ Alojzija Šuštarja Ljubljana Šentvid
Zborovodkinja Nadja Janežič
Urška Vidic, klavir

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
JSKD/Astrum

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847): POVZDIGNI SVOJ POGLED H GORAM (Psalm 121, slov. prepesnitev Irma Močnik)
Astrum

Damijan Močnik (1967): VESELO SRCE (odlomki slovenskih ljudskih pesmi)
Neizdano, noviteta

 

 

Dodatne informacije

 

 

 

Mihela JAGODIC

samostojna strokovna svetovalka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 

 

 

zanimivosti