GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

Osnovna šola Toma Brejca, Kamnik

14. maj 2015, ob 16.30

 

Žirija


Marko Vatovec, predsednik
Branka Potočnik Krajnik
Danica Pirečnik

 

Otroški in mladinski zbori

 

OPZ OŠ TOMA BREJCA, Kamnik        
Zborovodkinja Mateja Kališnik
Klavir Tilen Bajec

PetrEben (1929–2007): POMLADNA PESMICA (slov. prevod Jože Humer)
JSKD
Maks Strmčnik (1948): PTIČJA SVATBA (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Ambrož Čopi (1973): TRI ČEBELE (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ ŠENČUR 
Zborovodja Dane Selan
klavir Mojca Benedik Kešanski

Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (slovenska ljudska)
JSKD/Astrum
Janez Močnik (1936): OH TA ZIMA (Tončka Perčič)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA (Anja Štefan)
JSKD/Astrum
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
JSKD/Astrum

 

OPZ OŠ POLJANE, Poljane nad Škofjo Loko
zborovodja Matjaž Slabe
klavir Marjan Peternel

Samo Vremšak (1930): ENA MAČJA (Anja Štefan)
Astrum
Blaž Rojko (1965): ZAJČEK BI SE ŽENIL RAD (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
ZRSŠ

 

OPZ OŠ NOTRANJSKI ODRED CERKNICA
zborovodkinja Daša Joželj Kranjc
klavir Katarina Skuk
violončelo Tinka Kraševec
trobenta Luka Kraševec
ksilofon Lovro Basar
flavta Ana Žnidaršič
klarinet Laura Knap

Irma Močnik (1970), Damijan Močnik (1967): NOČI SO ČRNO ČRNE (Anja Štefan)
Mladinska knjiga
Tomaž Habe (1947): VANDROVC JE PRIVANDROV (slovenska ljudska)
JSKD
Marijan Vodopivec (1920–1977)/Tomaž Habe (1947): TUJČEK MAČEK (Črtomir Šinkovec)
JSKD

 

MPZ MENGEŠKI ČRIČKI
zborovodkinja Andreja Polanec
klavir Ana Klopčič

France Marolt (1891–1951)/Miro Kokol (1937): VENCI BEILI (prekmurska ljudska)
Pionirski dom Ljubljana
Gašper Jereb (1985): SVET PRELEP JE (Mirjam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrum
Miro Kokol (1937): PLEŠI, PLEŠI, ČRNI KOS (slovenska ljudska)
DZS
Bruno Coulais (1954): CARESSE SUR L'OCÉAN (Christophe Barratier, Bruno Coulais)
Hal Leonard Corporation

 

MPZ OŠ TOMA BREJCA, Kamnik       
zborovodkinja Mateja Kališnik
klavir Tilen Bajec

Gašper Jereb (1985): SVET PRELEP JE (Mirjam Sabina Žvegla)
JSKD/Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): SAN SE ŠETAO (prekmurska ljudska)
Astrum
Ciril Pregelj (1887–1966): NAOKROG (Danilo Gorinšek)
ZKOS
Uroš Krek (1922–2008): AJ, ZELENA JE VSA GORA (slovenska ljudska)
IDSS, SLKD/JSKD

 

MPZ OŠ ŽELEZNIKI         
zborovodkinja Marjeta Naglič
klavir Tilen Bajec

Katja Gruber (1966): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
JSKD/Astrum
Lojze Lebič (1934): LETNI ČASI
Poletje (Issa Kobajaši, Hasin)
JSKD
John Rutter (1945): TOMORROW SHALL BE MY DANCING DAY (angleška ljudska)
Halstan&Co. Ltd., England
Kari Ala-Pöllänen: LET IT SHINE (spiritual)
PriamelOy, Helsinki