GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2015

Rezultati regijskih tekmovanj

 

Gorenjska

Osnovna šola Toma Brejca, Kamnik
14. maj 2015, ob 16.30

Žirija

Marko Vatovec, predsednik
Branka Potočnik Krajnik
Danica Pirečnik

OTROŠKI ZBORI

82, 3 točke, zlato priznanje
OPZ OŠ Toma Brejca, Kamnik, zborovodkinja Mateja Kališnik,

74,3 točke, srebrno priznanje
OPZ OŠ Šenčur, zborovodja Dane Selan,

68 točk, bronasto priznanje
OPZ OŠ Poljane, Poljane nad Škofjo Loko, zborovodja Matjaž Slabe,

73, 3 točke, srebrno priznanje
OPZ OŠ Notranjski odred Cerknica, zborovodkinja Daša Joželj Kranjc,

MLADINSKI ZBORI

79 točk, srebrno priznanje
MPZ Mengeški Črički, zborovodkinja Andreja Polanec,

79, 3 točke, srebrno priznanje
MPZ OŠ Toma Brejca, Kamnik, zborovodkinja Mateja Kališnik,

77, 7 točke, srebrno priznanje
MPZ OŠ Železniki, zborovodkinja Marjeta Naglič,

 

POSEBNA PRIZNANJA

Priznanje za najboljši otroški zbor tekmovanja
OPZ OŠ Toma Brejca, Kamnik, zborovodkinja Mateja Kališnik,

Priznanje za najboljši mladinski zbor tekmovanja
MPZ OŠ Toma Brejca, Kamnik, zborovodkinja Mateja Kališnik,

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi
Mateja Kališnik, MPZ  OŠ Toma Brejca
za izvedbo skladbe v priredbi Črta Sojarja Voglarja: San se šetao (prekmurska ljudska)


Priznanje zborovodji za najboljšo sestavo sporeda za OPZ:
Mateja Kališnik, OPZ  OŠ Toma Brejca, Kamnik

Priznanje za odličen nastop debitantskega zbora:
OPZ OŠ Toma Brejca, Kamnik, zborovodkinja Mateja Kališnik,

Priznanje za najboljšega zborovodjo debitanta:
Mateja Kališnik, OPZ  OŠ Toma Brejca, Kamnik

Priznanje skladatelju za skladbo Svet prelep je z naročilom nove skladbe:
Gašper Jereb

 

Dolenjska, Bela Krajina in Posavje

Kulturni center Primoža Trubarja, Šentjernej,
petek, 15. maj 2015, ob 16.30

Žirija: Marko Vatovec, predsednik
Janja Dragan Gombač
Manja Gošnik Vovk

 

Rezultati

88,7, zlato priznanje
OPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič 

85,3, zlato priznanje
OPZ OŠ Mirana Jarca Črnomelj, zborovodkinja Monika Prijanovič

81,7, zlato priznanje
OPZ Starejši gumbki OŠ Center, Novo mesto, zborovodkinja Jana Zorko            

80,0, zlato priznanje
Združeni OPZ OŠ Dobova in POŠ Kapele, zborovodkinja Mateja Rožman            

79,0, srebrno priznanje
OPZ OŠ Belokranjskega odreda Semič, zborovodkinja Anželika Mitrović             

78,7, srebrno priznanje
OPZ OŠ Raka, zborovodkinja Bernardka Božič

77,3, srebrno priznanje               
OPZ POŠ Kristan Vrh, zborovodkinja Anja Vrbek

74,0, srebrno priznanje               
OPZ Cofki OŠ Ivana Cankarja Vrhnika, zborovodkinja Tanja Avsec          

 

POSEBNA PRIZNANJA

Priznanje za najboljši otroški zbor tekmovanja
OPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič   

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi
Zlatka Terlevič, OPZ OŠ Prežihovega Voranca, Maribor,
za izvedbo skladbe Bojana Glavine: Petelinček je na goro šel (slovenska ljudska)

Priznanje za najboljšo prepričljivo izvedbo celotnega nastopa na tekmovanju
OPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič   

Priznanje zborovodji za najboljšo sestavo sporeda za OPZ:
OPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič   

Priznanje za najboljšega korepetitorja:
Estera Cetin

Priznanje za odličen nastop debitantskega zbora:
OPZ OŠ Mirana Jarca Črnomelj, zborovodkinja Monika Prijanovič           

Priznanje za najboljšega zborovodjo debitanta:
zborovodkinja Monika Prijanovič, OPZ OŠ Mirana Jarca Črnomelj

Priznanje skladatelju za skladbo Najhitrejši vlak na svetu z naročilom nove skladbe:
Andrej Makor

 

Osrednja Slovenija

Loški Potok,Osnovna šola dr. Antona Debeljaka
torek,  19. maj 2015

 

Žirija

Manja Gošnik Vovk, predsednica,
Maja Cilenšek,
Marinka Šuštar

 

Otroški zbori 

OPZ CiciDO Glasbene Šole Zagorje ob Savi, zborovodkinja Tadeja Kreča 

92 točk,  zlato priznanje z odliko

OPZ OŠ Alojza Šuštarja, Ljubljana – Šentvid, zborovodkinja Nadja Janežič   

90,3,  zlato priznanje z odliko

OPZ OŠ N.H. Maksa Pečarja, Ljubljana – Črnuče, zborovodja Mitja Vaupotič  

84,3,  zlato priznanje

OPZ Višajčki, Polhov Gradec, zborovodkinja Ema Nartnik    

84,  zlato priznanje

OPZ Adamčki, OŠ Luisa Adamiča, Grosuplje, zborovodkinja Pavlina Antolič  

80,7,  zlato priznanje

OPZ OŠ Ledina, Ljubljana, zborovodkinja Dalila Beus                                    

80,  zlato priznanje

OPZ OŠ Brezovica pri Ljubljani, zborovodkinja Sonja Sojer  

77,3,  srebrno priznanje

OPZ Primoža Trubarja, Velike Lašče, zborovodkinja Vita Mekinda

75,3,  srebrno priznanje

OPZ Piki Jakob, Kočevje, zborovodkinja Andreja Pogorelec Šenk 

74,3,  srebrno priznanje

OPZ Češmin, OŠ Ivana Skvarče Zagorje ob Savi, PŠ Čemšenik, zborovodkinja Irena Hudi    

68,7,  bronasto priznanje

Mladinski zbor                                                                             

MPZ Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, OE GŠ, zborovodkinja Marta Sojar Voglar 

86,3,  zlato priznanje

MPZ OŠ Janka Modra, Dol pri Ljubljani, zborovodkinja Bojana Gajšek

78,  srebrno priznanje

Pevska Skupina Biseri, GŠ Frana Gerbiča, Cerknica, vodja skupine Irena Cundrič Iskra   

75,  srebrno priznanje  

Posebna priznanja

Priznanje za najboljši otroški zbor tekmovanja

OPZ CiciDO Glasbene Šole Zagorje ob Savi, zborovodkinja Tadeja Kreča

Priznanje za najboljši mladinski zbor tekmovanja

MPZ Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, OE GŠ, zborovodkinja Marta Sojar Voglar    

Priznanje za odličen nastop debitantskega zbora:

MPZ Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, OE GŠ,

zborovodkinja Marta Sojar Voglar

Priznanje za najboljšega zborovodjo debitanta:

zborovodkinja Marta Sojar Voglar,

MPZ Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana, OE GŠ

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi

Tadeja Kreča, OPZ Cicido GŠ Zagorje ob Savi,

za izvedbo skladbe Tomaža Habeta: Petelinček je na goro šel (slovenska ljudska)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe

Ema Nartnik, OPZ Višajčki, Polhov Gradec

Za izvedbo skladbe Tadeje Vulc: Hiša (Niko Grafenauer)

Priznanje zborovodji za najboljšo sestavo sporeda:

Sonja Sojer, OPZ OŠ Brezovica pri Ljubljani

Priznanje za najboljšega korepetitorja:

Jan Sever,

OPZ OŠ Ledina, Ljubljana

Priznanje skladatelju za skladbo Otroci vprašujejo (Črtomir Šinkovec) z naročilom nove skladbe:

Urška Pompe

 

Primorska

Kulturni dom Nova Gorica,
Nova Gorica, 20. maj 2015, ob 12.00 in 15.30

Žirija

Branka Potočnik Krajnik, predsednica
Janja Dragan Gombač
Tadeja Vulc

 

Otroški zbori

OPZ OŠ Koper, zborovodkinja Ingrid Poropat
93,3, zlato priznanje z odliko

OPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič
92,0, zlato priznanje z odliko

OPZ Glasbene šole Koper - Podružnice Izola, zborovodkinja Kristina Babič 
90,0, zlato priznanje z odliko

OPZ OŠ Šempas, zborovodkinja Mojca Maver Podbersič
84,0, zlato priznanje

OPZ »POKA« OŠ Draga Bajca Vipava, zborovodkinja Zvonka Starc
82,7, zlato priznanje

OPZ Šmarje pri Kopru, zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
82,7, zlato priznanje

OPZ "Fran Venturini" – Domjo, Italija, zborovodkinja Suzana Žerjal
81,7, zlato priznanje

OPZ OŠ Komen, zborovodkinja Andreja Rustja
80,7, zlato priznanje

OPZ Škrjančki OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič
80,3, zlato priznanje

OPZ Antona Ukmarja Koper, zborovodkinja Iva Dobovičnik
80,0, zlato priznanje

OPZ Miren – Bilje, zborovodkinja Zdenka Komel
72,0, srebrno priznanje

 

Mladinski zbori

MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič
90,3, zlato priznanje z odliko

MPZ OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, zborovodkinja Milena Prinčič 
76,7, srebrno priznanje

MPZ OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, zborovodkinja Petra Habjanič
76, srebrno priznanje

 

Posebna priznanja

Najboljši otroški zbor:
OPZ OŠ Koper, zborovodkinja Ingrid Poropat

Najboljši mladinski zbor:
MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič

Najboljša izvedba slovenske ljudske pesmi:
MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič
Za izvedbo skladbe Ena ptička priletela v priredbi Črta Sojarja Voglarja

Najboljša izvedba slovenske sodobne skladbe:
zborovodkinja Kristina Babič, OPZ GŠ Koper, podružnica Izola
Za izvedbo skladbeTadeje Vulc: Srečanje (Anica Perpar)

Najbolj prepričljiva izvedba celotnega programa:
zborovodkinja Ingrid Poropat, OPZ OŠ Koper

Najboljša sestava sporeda:
zborovodkinja Barbara Kovačič, OPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin,

Najboljši korepetitor:
Anže Vrabec, OPZ OŠ Šempas

Najboljši zborovodja debitant:
Iva Dobovičnik, OPZ OŠ Antona Ukmarja Koper

Skladatelju za noviteto in naročilo nove skladbe:
Bojan Glavina (za skladbo Ptice)

Od Celja do Koroške

Slovenj Gradec, Druga osnovna šola Slovenj Gradec
petek, 22. maj 2015


Žirija:

Damijan Močnik, predsednik,
Danica Pirečnik,
Manja Gošnik Vovk

 

Otroški zbori

OPZ OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber,                                        
94,0, zlato priznanje z odliko
OPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje, zborovodkinja Andreja Ostruh,             
92,3, zlato priznanje z odliko
OPZ OŠ Marjana Nemca Radeče,zborovodkinja Jana Wetz,                   
91,3, zlato priznanje z odliko
OPZ OŠ Gorica Velenje, zborovodkinja Mihaela Britovšek,                    
86,3, zlato priznanje
OPZ OŠ Mozirje, zborovodkinja Lijana Blagovič,                                    
85,3, zlato priznanje
OPZ OŠ Livada Velenje, zborovodkinja Ksenija Lešnik,                          
84,7, zlato priznanje
OPZ Prve OŠ Slovenj Gradec, zborovodkinja Janja Kresnik,                  
84,0, zlato priznanje
OPZ OŠ Radlje ob Dravi, zborovodkinja Simona Svanjak,                      
83,0, zlato priznanje
OPZ Dobje, zborovodkinja Slavica Rajh,                                                  
78,3, srebrno priznanje

Mladinski zbori

MPZ GŠ Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler,                       
86,3, zlato priznanje
MPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje, zborovodkinja Andreja Ostruh,            
85,0, zlato priznanje
MPZ OŠ Planina pri Sevnici, zborovodja Matej Romih,                           
83,7, zlato priznanje
MPZ »Trubadurji« OŠ Primoža Trubarja, zborovodkinja Mateja Škorja,           
83,3, zlato priznanje
MPZ Druge OŠ Slovenj Gradec, zborovodkinja Vladka Mori,                 
81,3, zlato priznanje
MPZ VIZ OŠ Rogatec, zborovodkinja Barbara Žerjav,                             
77,3, srebrno priznanje

Dekliški zbori

DPZ Gimnazije Celje – Center, zborovodja David Preložnik.                   
94,0, zlato priznanje z odliko

 

Posebna priznanja

Priznanje za najboljši zbor tekmovanja

Priznanje za najboljši otroški zbor tekmovanja
OPZ OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber,

Priznanje za najboljši mladinski zbor tekmovanja:
OPZ OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber

Priznanje za najboljšo izvedbo a cappella pesmi za otroški zbor:
MPZ GŠ Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi za OPZ:
Andrej Ostruh, OPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje,
za izvedbo skladbe Prvi venček slovenskih ljudskih v priredbi Patricka Quaggiata

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi za MPZ:
David Preložnik, DPZ Gimnazije Celje – Center,
za izvedbo skladbe Dekle na vrtu v priredbi Mira Kernjaka (slovenska ljudska)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe za OPZ:
Jana Wetz, OPZ OŠ Marjana Nemca, Radeče,
za izvedbo skladbe Jakoba Ježa: En ten tenera (ljudska izštevanka)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe za MPZ:
David Preložnik, DPZ Gimnazije Celje – Center,
za izvedbo skladbe Lojzeta Lebiča: Čas (Jakob Šešerko)

Priznanje zborovodji za najboljšo sestavo sporeda za OPZ:
Andrej Ostruh, OPZ OŠ Gustava Šiliha Velenje

Priznanje zborovodji za najboljšo sestavo sporeda za MPZ:
Vladka Mori, MPZ Druge OŠ Slovenj Gradec

Priznanje za najboljšega korepetitorja:
Nina Mole, OPZ OŠ Marjana Nemca, Radeče

Priznanje za odličen nastop zbora, ki je prvič na tekmovanju:
OPZ OŠ Marjana Nemca Radeče,zborovodkinja Jana Wetz

Priznanje za najboljšega zborovodje, ki je prvič na tekmovanju:
Jana Wetz, OPZ OŠ Marjana Nemca, Radeče

Priznanje skladatelju za noviteto in naročilo nove skladbe:
Tadeja Vulc (za skladbo Skrivna)



 

Štajerska in Pomurje

Pesnica pri Mariboru, Večnamenski KTP center
Pesnica pri Mariboru
sobota, 23. maj 2015


Žirija:

Danica Pirečnik, predsednica,
Damijan Močnik,
Katja Gruber

Otroški zbori

OPZ OŠ Tabor I Maribor, zborovodkinja Anita Rauter
91,3, zlato priznanje z odliko
OPZ OŠ Kungota, zborovodkinja Milena Rataj
90,0, zlato priznanje z odliko
OPZ OŠ dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec, zborovodkinja Mateja Kuharič
88,0, zlato priznanje
OPZ OŠ Lenart, zborovodkinja Marina Zimič
86,3, zlato priznanje
OPZ GŠ Murska Sobota, zborovodkinji Felicita Heric Taškov in Gabriela Bratina
84,7, zlato priznanje
OPZ Glasbene Šole Gornja Radgona, zborovodja Andrej Tibaut
79,0, srebrno priznanje
OPZ Grlice OŠ Fokovci, zborovodkinja Mojca Gyorek Karas
79,0, srebrno priznanje
OPZ Sladki Vrh, zborovodkinja Jelka Veit
78,0, srebrno priznanje
OPZ PLAVČKI, OŠ Tišina, zborovodkinja Alenka Brulc – Šiplič                                     
76,3, srebrno priznanje
OPZ OŠ Sveti Tomaž, zborovodkinja Monika Kelenc                                                       
76,0, srebrno priznanje
OPZ DO-RE-MI OŠ Križevci, zborovodkinja Katja Vunderl                                            
74,7, srebrno priznanje
OPZ OŠ Stročja vas, zborovodkinja Katja Vunderl                                                           
72,7, srebrno priznanje
OPZ OŠ Lovrenc na Pohorju, zborovodkinja Jasmina Dobaj                                            
67,0, bronasto priznanje

 

Mladinski zbori

MPZ Glasbene Šole Ljutomer, zborovodkinja Romana Rek                                              
71,7, srebrno priznanje
MPZ OŠ Pod goro Slovenske Konjice, zborovodkinja Petra Brdnik Juhart                       
71,3, srebrno priznanje
MPZ MAVRICA, OŠ Tišina, zborovodkinja Alenka Brulc – Šiplič                                   
70,0, srebrno priznanje

 

Posebna priznanja

Priznanje za najboljši otroški zbor tekmovanja
OPZ OŠ Tabor I Maribor, zborovodkinja Anita Rauter

Priznanje za najboljši mladinski zbor tekmovanja
MPZ Glasbene Šole Ljutomer, zborovodkinja Romana Rek

Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi
Mateja Kuharič, OPZ OŠ dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec,
za izvedbo skladbe Lipej pa raja Maksimiljana Feguša (koroška ljudska)

Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe
Marina Zimič, OPZ OŠ LnarLenart,
za izvedbo skladbe Petra Šavlija: Tri uganke (Vera Albreht)

Priznanje zborovodji za najboljšo sestavo sporeda:
Anita Rauter, OPZ OŠ Tabor I Maribor

Priznanje za najboljšega korepetitorja:
Julija Kunova

Priznanje za odličen nastop zbora, ki je prvič na tekmovanju:
OPZ OŠ Kungota, zborovodkinja Milena Rataj
in
OPZ OŠ dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec, zborovodkinja Mateja Kuharič

Priznanje za najboljšega zborovodjo debitanta:
Milena Rataj, OPZ OŠ Kungota

Priznanje skladatelju za skladbo in naročilo nove skladbe:
Peter Šavli (za skladbo Tri uganke)