GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2019

 

GORENJSKA

Cerklje na Gorenjskem, Kulturni hram Ignacija Borštnika
sreda, 15. maja 2019, ob 15.00 in 18.15
Podelitev priznanj predvidoma ob 20.30

 

Žirija:

Ambrož Čopi,
Petra Grassi,
Marko Vatovec

 

1. koncert: 15.00, otroški in mladinski zbori

OPZ OŠ MENGEŠ
zborovodkinja Nataša Banko
klavir Teja Komar

Črt Sojar Voglar (1976): STARA MATI, DOBER DEN (prekmurska ljudska)
ZRSŠ
Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): MLIN (Ludvik Černej)
ZRSŠ

 

OPZ OŠ RODICA
zborovodkinja Ema Cerar
klavir Uroš Pele

Uroš Rojko (1954): ZA EN GOBČEK PESMIC (Svetlana Makarovič)
     Mlin
     Kam tečeš, Sapramiška
DSS
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
Astrum
Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (slovenska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.

 

OPZ SOLZICE OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA, JESENICE
zborovodkinja Metka Gregorič
klavir Marko Stajnko

Albinca Pesek (1957): MOJA MATI KUHA KAFE (istrska ljudska)
Rokus Klett
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
Astrum
Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum

 

OPZ OŠ KUNGOTA
zborovodkinja Milena Rataj
klavir Yuliya Kunova
tolkala Neli Papec, Lena Kopše, Gal Dreisibner, Pina Madžarac, Kjara Koletnik

Katja Gruber (1966): DOLI V KRAJU (štajerska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
Astrum
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Mark Burrows (1971): HOW DOTH THE LITTLE CROCODILE (Lewis Carroll)
Heritage Music Press

 

OPZ ŠT. JURIJ OŠ LOUISA ADAMIČA GROSUPLJE
zborovodkinja Karmen Steklačič
klavir Marjetka Valentinčič

Vitja Avsec (1970): STONOGA (Boris A. Novak)
Astrum
Mojca Prus (1982): DEKLE JE PO VODO ŠLA (slovenska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
Astrum

 

MPZ OŠ NAKLO
zborovodkinja Jana Lamberšek Starbek
klavir Maja Ovsenik

Ciril Pregelj (1887–1966): POJTE, POJTE DROBNE PTICE (slovenska ljudska)
Samozaložba C. Pregelj
Pavel Dolenc (1968): ŽITNI KLAS (Pavel Dolenc)
Astrum
Jana Lamberšek Starbek (1987): ZREILO JE ŽITO (ljudska iz Gornjih Petrovcev v Prekmurju)
Neizdano, noviteta
Mojmir Sepe (1930)/Katja Gruber (1966): PTIČJE STRAŠILO (Elza Budau)
Astrum

 

MPZ OŠ OREHEK KRANJ
zborovodkinja Janja Jošt
klavir Mojca Ančimer 
tolkala Gašper Dobrovoljc

Tadeja Vulc (1978): LJUBEZEN, LOVE, AMORE (Tea Plaftak)
Astrum
Anton J. Kropivšek (1958): JUBILATE DEO (Ps 100/99: 2,4b-5)
Astrum
Katja Gruber (1966): PASTIRČE MLADO (belokranjska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Jay Althouse (1951): ICANTAR (Jay Althouse)
Alfred Music Publishing

 

2. koncert: 18.15, mladinski zbori

MPZ CANTARE, ŽIROVNICA
zborovodkinja Slavica Magdič
klavir Metka Gregorič,
godalni kvartet Glasbene šole Jesenice, mentorica Natalija Šimunović:
1. violina Eva Kramar
2. violina Tia Novak
viola Neja Dolžan Maselj
violončelo Ana Zupan

Patrick Quaggiato (1983): PRVI VENČEK SLOVENSKIH LJUDSKIH PESMI (slovenske ljudske)
Astrum
Radovan Gobec (1909–1995): POJDEM NA RAVNO POLJE (Tone Pavček)
Društvo glasbenih pedagogov, ZKOS/JSKD
Miro Kokol (1937): MARKO SKAČE (ljudska iz Beltinec v Prekmurju)
Astrum

 

MPZ GŠ KAMNIK
zborovodkinja Anica Smrtnik
klavir Marko Heričko

Hrabroslav Volarič (1863–1895) /Janez Močnik (1963–2016): NOS (Hrabroslav Volarič)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): SAN SE ŠETAO (ljudska iz Gornje Bistrice v Prekmurju)
Astrum
Damijan Močnik (1967): ŽIVLJENJE (Niko Grafenauer)
Astrum
Mojca Prus (1982): VČERAJŠNJI DAN (Mihael Gubenšek)
Astrum

 

VOKALNA SKUPINA MPZ OŠ MATIJE ČOPA KRANJ
zborovodkinja Alja Pešak
klavir Marinka Golob

Miro Kokol (1937): MARKO SKAČE (slovenska ljudska)
Astrum
Jakob Aljaž (1845–1927): OJ TRIGLAV MOJ DOM (Matija Zemljič)
dLib.si
Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525–1594): DEPOSUIT POTENTES (liturgično besedilo)
SGBŠ
Fran Gerbič (1840–1917): GONDOLIRJEVA PESEM (poljski izvirnik)
Novi akordi

 

MPZ OŠ CVETKA GOLARJA ŠKOFJA LOKA
zborovodkinja Klementina Tominšek
klavir Damijana Božič Močnik

Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): LJUBEZEN, LOVE, AMORE (Tea Plaftak)
Astrum
Evan Ramos (19??): O MAGNUM MYSTERIUM (božični responzorij)
BLP Choral Music

 

MPZ OŠ KOMENDA MOSTE
zborovodkinja Marjeta Čimžar
klavir Simon Skalar

Uršula Jašovec (1986): LEPA ANKA
                                      IGRAJ KOLO (belokranjski ljudski)
Astrum
Pavle Dolenc (1968): CANTATE DOMINO CANTICUM NOVUM (Ps 96 in 98)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
Astrum

 

MeMPZ GIMNAZIJE KRANJ
zborovodkinja Ana Urh

Jakob Jež (1928): 2. SUITA NARODNIH
                            Jabolko rudeče (belokranjska ljudska)
APZ Tone Tomšič
Mateja Petelin (1987): MAMCA, POŠLJITE ME PO VODO (istrska ljudska)
JSKD
Andrej Makor (1987): PRAV PO PRSTIH (Marko Margon)
Astrum
Tine Bec (1993): JUBILATE DEO (Ps 65, 1-2, 16)
Neizdano, noviteta


Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

producentka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb

e-prijava

 

programska knjizica

programska knjižica (2.7 MB, pdf)