GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2019

 

ŠTAJERSKA IN POMURJE

Ptuj, Dvorana Gimnazije Ptuj
sobota, 18. maja 2019, ob 10.00, 13.00 in 16.00
Podelitev priznanj predvidoma ob 18.00

 

Žirija:

Anka Jazbec,
Danica Pirečnik,
Tadeja Vulc

 

1. koncert, 10.00, otroški in mladinski  zbori

MPZ LA TI DO OŠ KRIŽEVCI PRI LJUTOMERU
zborovodkinja Renata Mikl
klavir Olga Kous

Katja Gruber (1966): NA VRTU MI JAVOR ZELENI (belokranjska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Marij Kogoj (1892–1956): ZVONČKI (Fanči Dolenčeva)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
David Hamilton (1955): AVE MARIA (molitev)
Sulasol, Helsinki

 

MPZ MAVRICA OŠ TIŠINA
zborovodkinja Alenka Brulc–Šiplič
klavir Olga Kous

Giovanni Domenico da Nola (1510–1592): CHI LA GAGLIARDA, DONNA, VO IMPARARE (madrigal)
Astrum
Katja Gruber (1966): NA VRTU MI JAVOR ZELENI (belokranjska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): LJUBEZEN, LOVE, AMORE (Tea Plaftak)
Astrum

 

OPZ JOŽETA HUDALESA JUROVSKI DOL
zborovodkinja Marjeta Caf
klavir Eva Brus
mali boben Rok Senekovič
marake Urška Zorec

Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska iz Koštabone)
Astrum
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): NOTNO ČRTOVJE (Tadeja Vulc)
Astrum

 

OPZ GRLICE OŠ FOKOVCI
zborovodkinja Mojca Györek
klavir Olga Kous

Witold Lutosławski (1913–1994): REKA POZIMI (slovensko besedilo Jože Humer)
Glasbena matica Ljubljana
ZDAJ SMO POŽELI (prekmurska ljudska po zapisu Josipa Dravca )
SAZU
Tadeja Vulc (1978): IZŠTEVANKA (Anja Štefan)
Astrum

 

OPZ OŠ SVETI TOMAŽ
zborovodkinja Aleksandra Kelemina Plemenič
klavir Mateja Munda

Aldo Kumar (1954): TI SI FUČ (Dane Zajc)
Astrum
Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (goriška ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
Astrum

 

OPZ OŠ SREDIŠČE OB DRAVI
zborovodja Tomaž S. Ivan
klavir Jernej Kirbiš

POLŽEVA SNUBITEV (slovenska ljudska)
REBA, Kamnik
Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA ... (Anja Štefan)
Astrum
Marjan Šijanec (1950): ČAS JE ZA POČITEK (norveška ljudska, slovenski prevod Albinca Pesek)
Mariborska literarna družba

 

2. koncert, 13.00, otroški zbori

OPZ OŠ VIDEM IN PŠ LESKOVEC
zborovodkinja Mateja Krajnc
klavir Eva Straus

Luka Ščavničar (1987):TEČE MI VODICA (slovenska ljudska)
Neizdano
Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum

 

OPZ OŠ STROČJA VAS
zborovodkinja Katja Vunderl
klavir Julija Zadravec

Danilo Švara (1902–1981): PASTIRC PA PASE (slovenska ljudska)
DZS
Samo Ivačič (1974): VEČER (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.
Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE ... (Anja Štefan)
Astrum

 

OPZ OŠ GORIŠNICA
zborovodja Aleš Pevec
klavir Eva Goričanec

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Stanko Prek (1915–1999): MRZEL VETER (Valentin Orožen)
DZS
Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum

 

OPZ OŠ DR. JOŽETA PUČNIKA ČREŠNJEVEC
zborovodkinja Mateja Kuharič
klavir Mateja Pleteršek

Janez Kuhar (1911–1997): MOJ DOM (Andrej Praprotnik)
ZRSŠ
Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum
Tilen Slakan (1993): KAM KAKA SONCE (Zvezdana Majhen)
Neizdano, noviteta

 

OPZ OŠ OLGE MEGLIČ PTUJ
zborovodkinja Marija Feguš Friedl
klavir Metka Žižek

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): MALI POTEPUH (slovensko besedilo Jože Humer)
Zveza kulturno prosvetnih organizacij občin Ljubljana Center in Ljubljana Bežigrad
Blaž Rojko (1965): BOTER JEŽ (Danilo Gorinšek)
Astrum
Samo Vremšak (1930–2004): JAZ PA POJDEM NA GORENJSKO (štajerska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SEDEM LISIČIC (Anja Štefan)
Astrum

 

OPZ ˝VANDROVČKI" POŠ GOTOVLJE
zborovodkinja Anja Krajnc Zakonjšek
klavir Melita Estigarribia Villasanti

Katja Gruber (1966): DOLI V KRAJU (štajerska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): SLIKAR (Niko Grafenauer)
Glasbena matica Ljubljana
Mitja Gobec (1938)/Jakob Jež (1938): PESMICA ZA ŠPAS (Mitja Gobec)
Astrum

 

3. koncert, 16.00, mladinski zbori

MPZ OŠ DR. JOŽETA PUČNIKA ČREŠNJEVEC
zborovodkinja Mateja Kuharič
klavir Mateja Pleteršek

Katarina Pustinek Rakar (1979): RASTI MI, RASTI, TRAVCA ZELIENA (slovenska ljudska)
Astrum
Andrej Makor (1987): TOČA (Marko Margon)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): SIROTA JAZ OKROG BLODIM (ponarodela)
Astrum

 

MLADINSKI ZBOR GŠ MURSKA SOBOTA
zborovodkinja Felicita Heric Taškov
klavir Yuliya Kunova
flavta Lara Lutar

Viyah Singh (1963): MEDIEVAL GLORIA
Alfred Publishing
Črt Sojar Voglar (1976): KJE SO TISTE STEZICE (slovenska ljudska)
Astrum
Steve Kupferschmid (19??): COOROO COOROO (Steve Kupferschmid)
Carl Fischer
Katja Gruber (1966): GLASBA NAJ OBJAME TE (Katja Gruber)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.

 

MPZ OŠ ANTONA INGOLIČA SPODNJA POLSKAVA
zborovodkinji Rebeka Bračič in Lucija Pocrnja
klavir Petra Turk Rupreht

Gašper Jereb (1985): SONCE IN REKA (Miha Zabret)
Astrum
Pavle Merkù (1927–2014): ČÀRNI KUS I (rezijanska ljudska)
Astrum
Marijan Lipovšek (1910–1995): SO ŠE ROŽ'CE TAM V VRTU (koroška ljudska)
Neizdano
Hiroshi Ishimaru (1922–1998): AIZU-BANDAI-SAN (japonska ljudska)
Sulasol, Helsinki

 

MPZ OŠ DRAGA KOBALA MARIBOR
zborovodkinja Lea Gačnik
klavir Petra Turk Rupreht

Tom Varl (1998): MAVRICA (Simon Gregorčič)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Pavle Dolenc (1968): CANTATE DOMINO CANTICUM NOVUM (Ps 95: 1a, 2a in Ps 97: 1b, 4b, 5b)
Astrum

 

MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR
zborovodkinja Zlatka Terlevič
klavir Tim Cergol

Marij Kogoj (1892–1956): LASTAVICA, MLADINSKA (Karel Širok, Simon Gregorčič)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Črt Sojar Voglar (1976): SAN SE ŠETAO (prekmurska ljudska)
Astrum
Katja Gruber (1966): NA VRTU MI JAVOR ZELENI (belokranjska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): GLAVA (Niko Grafenauer)
Astrum

 

MPZ OŠ FRAM
zborovodkinja Dora Ožvald
klavir Tadeja Antončič

Pavel Dolenc (1968): ŽITNI KLAS (Pavel Dolenc)
Astrum
Albin Weingerl (1923–2010): ZELENI JURIJ  (belokranjska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): LJUBEZEN, LOVE, AMORE (Tea Plaftak)
Astrum

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

producentka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb

e-prijava

 

 

programska knjizica

programska knjižica (2.7 MB, pdf)