GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2019

10. – 25. maj 2019

REZULTATI

Regijsko tekmovanje Dolenjske, Bele krajine in Posavja
Semič, 10.5.2019

Otroški zbori

Zlata priznanja


ZBOR

TOČKE

OPZ OŠ Mirana Jarca Črnomelj, zborovodkinja Judita Ilenič

82

Združeni OPZ OŠ Žužemberk in PŠ Dvor, zborovodkinja Nina Zajec

81,7

OPZ Muzikalčki GŠ Črnomelj, zborovodkinja Judita Ilenič

81

OPZ Boštanj,zborovodkinja Tadeja Udovč

80,3

OPZ OŠ Bršljin, Novo mesto, zborovodkinja Tatjana Dolenc

80

 

Srebrna priznanja

ZBOR

TOČKE

OPZ OŠ Globoko, zborovodkinja Maja Sakelšek

77,7

OPZ OŠ Loka Črnomelj in PŠ Adlešiči, zborovodkinja Majda Veselič

77,3

OPZ OŠ Toneta Pavčka, Mirna Peč, zborovodkinja Ema Igličar

76,7

OPZ Starejši gumbki OŠ Center, Novo mesto, zborovodkinja Iva Vnučec Grđan

76,7

Združeni OPZ OŠ Dr. Jožeta Toporišiča Dobova in PŠ Kapele, zborovodkinja Mateja Rožman Lubšina

76,3

OPZ OŠ Metlika, zborovodkinja Irina Kolar

73,7

 

Mladinska zbora

Srebrni priznanji

ZBOR

TOČKE

MPZ OŠ Belokranjskega odreda Semič, zborovodkinja Anželika Mitrović

75,3

MPZ OŠ Metlika, zborovodkinja Irina Kolar

75

 

Posebna priznanja

za najboljši otroški zbor regijskega tekmovanja:
OPZ OŠ MIRANA JARCA ČRNOMELJ, zborovodkinja:  Judita Ilenič

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Walter Lo Nigro: ČUK SE JE OŽENIL, zborovodkinja: Tatjana Dolenc, OPZ OŠ BRŠLJIN, NOVO MESTO

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe (otroški zbori):
Tadeja Vulc: Sedem lisičic (Anja Štefan), zborovodkinja: TADEJA UDOVČ,
OPZ OŠ BOŠTANJ

za najboljšo sestavo sporeda za otroški pevski zbor:
TATJANA DOLENC, OPZ OŠ BRŠLJIN, NOVO MESTO

za najboljšo sestavo sporeda za mladinski pevski zbor:
IRINA KOLAR, MPZ OŠ METLIKA

za najboljšega korepetitorja tekmovanja:
ŠPELA TROHA OGOREVC, ZDRUŽENI OPZ OŠ DR. JOŽETA TOPORIŠIČA DOBOVA IN PŠ KAPELE, OPZ OŠ GLOBOKO

za najboljšega zborovodjo debitanta:
NINA ZAJEC, ZDRUŽENI OPZ OŠ ŽUŽEMBERK IN PŠ DVOR

zborovodji za natančno branje partiture:
ANŽELIKA MITROVIĆ, MPZ OŠ BELOKRANJSKEGA ODREDA SEMIČ,
za skladbo: Hrabroslav Volarič/Katja Gruber: NOS

 

Regijsko tekmovanje Gorenjske
Cerklje na Gorenjskem, 15.5.2019

Otroški zbori

Zlato priznanje z odliko

 

število točk

OPZ OŠ Kungota, zborovodkinja Milena Rataj

92,0

Zlata priznanja

OPZ OŠ Mengeš, zborovodkinja Nataša Banko

89,0

OPZ OŠ Rodica, zborovodkinja Ema Cerar

88,3

OPZ Št. Jurij OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, zborovodkinja Karmen Steklačič

80,7

Srebrna priznanja

OPZ Solzice OŠ Prežihovega Voranca, Jesenice, zborovodkinja Metka Gregorič

79,0

 

Mladinski zbori

Zlato priznanje z odliko

MPZ OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka, zborovodkinja Klementina Tominšek

95,3

MPZ OŠ Orehek Kranj, zborovodkinja Janja Jošt

92,3

Zlata priznanja

MPZ GŠ Kamnik, zborovodkinja Anica Smrtnik

88,3

MPZ OŠ Naklo, zborovodkinja Jana Lamberšek - Starbek

83,0

MeMPZ Gimnazije Kranj, zborovodkinja Ana Urh

82,7

Vokalna skupina MPZ OŠ Matije Čopa Kranj, zborovodkinja Alja Pešak

82,3

MPZ Cantare, Žirovnica, zborovodkinja Slavica Magdič

81,0

Srebrno priznanje


MPZ OŠ Komenda Moste, zborovodkinja Marjeta Čimžar

79,3

 

Posebna priznanja otroški zbori

za najboljši otroški zbor regijskega tekmovanja: OPZ OŠ KUNGOTA, zborovodkinja Milena Rataj

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Katja Gruber: Drežniška, zborovodkinja EMA CERAR, OPZ OŠ RODICA

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe:
Tadeja Vulc: Srečanje, zborovodkinja MILENA RATAJ, OPZ OŠ KUNGOTA

za najbolj prepričljivo izvedbo nastopa v celoti: zborovodkinja MILENA RATAJ, OPZ OŠ KUNGOTA

za najboljšo sestavo sporeda za otroški pevski zbor: zborovodkinja NATAŠA BANKO,
OPZ OŠ MENGEŠ

za najboljšega korepetitorja otroškega zbora: YULIYA KUNOVA, OPZ OŠ KUNGOTA

Posebna priznanja mladinski zbori

za najboljši mladinski zbor regijskega tekmovanja: MPZ OŠ CVETKA GOLARJA ŠKOFJA LOKA, zborovodkinja Klementina Tominšek

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Črt Sojar Voglar: Ena ptička priletela, zborovodkinja KLEMENTINA TOMINŠEK, MPZ OŠ CVETKA GOLARJA ŠKOFJA LOKA

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe: Tadeja Vulc: Ljubezen, love, amore, zborovodkinja KLEMENTINA TOMINŠEK, MPZ OŠ CVETKA GOLARJA ŠKOFJA LOKA

za najbolj prepričljivo izvedbo nastopa mladinskega zbora v celoti: zborovodkinja JANJA JOŠT, MPZ OŠ OREHEK KRANJ

za najboljšo sestavo sporeda za mladinski pevski zbor: zborovodkinja KLEMENTINA TOMINŠEK, MPZ OŠ CVETKA GOLARJA ŠKOFJA LOKA

za najboljšega korepetitorja mladinskega zbora: MOJCA ANČIMER, MPZ OŠ OREHEK KRANJ

za najboljšega zborovodjo tekmovanja: zborovodkinja KLEMENTINA TOMINŠEK, MPZ OŠ CVETKA GOLARJA ŠKOFJA LOKA

POSEBNO PRIZNANJE skladatelju za skladbo in naročilo novitete: Tine Bec Jubilate Deo, v izvedbi MeMPZ GIMNAZIJE KRANJ

 

Regijsko tekmovanje Osrednje Slovenije
Zagorje ob Savi, 16.5.2019

Otroški zbori

Zlata priznanja z odliko

 

TOČKE

OPZ OŠ Tržišče,zborovodkinja Mateja Repovž Lisec

93

OPZ OŠ N. H. Maksa Pečarja Ljubljana Črnuče, zborovodja Mitja Vaupotič

91,3

OPZ OŠ Ledina, Ljubljana, zborovodkinja Dalila Beus

90

Zlata priznanja

OPZ OŠ Janka Modra, Dol pri Ljubljani, zborovodkinja Bojana Gajšek

88

OPZ OŠ Tabor Logatec, zborovodja Zdravko Novak

85,7

OPZ Adamčki OŠ Louisa Adamiča Grosuplje, zborovodkinja Andreja Bolkovič

84,7

OPZ OŠ Stična, zborovodkinja Bojana Mulh

84

Srebrna priznanja

OPZ OŠ Šmarje - Sap, zborovodkinja Nives Kemperle

79,3

OPZ OŠ Jožeta Krajca Rakek, zborovodkinja Tina Milavec

79

Mladinski zbori

Zlati priznanji z odliko

MPZ OŠ Ledina, Ljubljana, zborovodkinja Dailila Beus

92

MPZ OŠ Ferda Vesela Šentvid pri Stični, zborovodkinja Simona Zvonar

92

Srebrno priznanje

MeMPZ Gimnazije Litija, zborovodja Blaž Rojko

76,3

Posebna priznanja

za najboljši otroški zbor regijskega tekmovanja:
OPZ OŠ TRŽIŠČE, zborovodkinja:  Mateja Repovž Lisec

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Vilko Ukmar: Drežniška, zborovodkinja MATEJA REPOVŽ LISEC, OPZ OŠ TRŽIŠČE

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe:
Nana Forte: Kuža, zborovodkinja DALILA BEUS, OPZ OŠ LEDINA, LJUBLJANA

za najbolj prepričljivo izvedbo nastopa v celoti zborovodkinja:
zborovodkinja MATEJA REPOVŽ LISEC, OPZ OŠ TRŽIŠČE

za najboljšo sestavo sporeda za otroški pevski zbor:
zborovodja MITJA VAUPOTIČ, OPZ OŠ N. H. MAKSA PEČARJA LJUBLJANA

za najboljšega korepetitorja:
DEJAN JAKŠIČ, OPZ OŠ TRŽIŠČE

za najboljšega zborovodjo debitanta:
zborovodkinja MATEJA REPOVŽ LISEC, OPZ OŠ TRŽIŠČE

skladatelju za skladbo in naročilo novitete:
Nana Forte: KUŽA v izvedbi OPZ OŠ LEDINA, LJUBLJANA

 

Regijsko tekmovanje Štajerska in Pomurje
Ptuj, 18.5.2019

Otroški zbori

Zlati priznanji z odliko

 

število točk

OPZ Vandrovčki POŠ Gotovlje, Anja Krajnc Zakonjšek

94,3

OPZ OŠ Olge Meglič Ptuj, zborovodkinja Marija Feguš Friedl

91,7

Zlata priznanja

OPZ Jožeta Hudalesa Jurovski Dol, zborovodkinja Marjeta Caf

89,3

OPZ OŠ Videm in PŠ Leskovec, zborovodkinja Mateja Krajnc

88,3

OPZ OŠ Gorišnica, zborovodja Aleš Pevec

88,0

OPZ Grlice OŠ Fokovci, zborovodkinja Mojca Györek

86,7

Srebrna priznanja

OPZ OŠ Sveti Tomaž, zborovodkinja Aleksandra Kelemina Plemenič

78,0

OPZ OŠ Središče ob Dravi, zborovodja Tomaž S. Ivan

76,7

OPZ OŠ Stročja vas, zborovodkinja Katja Vunderl

76,0

 

Mladinski zbori

Zlata priznanja z odliko

 

število točk

MPZ OŠ Prežihovega Voranca Maribor, zborovodkinja Zlatka Terlevič

95,0

MPZ LA TI DO OŠ Križevci pri Ljutomeru, zborovodkinja Renata Mikl

91,7

MPZ OŠ Dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec, zborovodkinja Mateja Kuharič

90,3

Zlata priznanja

MPZ Mavrica OŠ Tišina, zborovodkinja Alenka Brulc-Šiplič

85,0

Mladinski zbor GŠ Murska Sobota, zborovodkinja Felicita Heric Taškov

84,7

MPZ OŠ Fram, zborovodkinja Dora Ožvald

84,3

Srebrni priznanji

MPZ OŠ Antona Ingoliča Spodnja Polskava, zborovodkinji Rebeka Bračič in Lucija Pocrnja

79,7

MPZ OŠ Draga Kobala Maribor, zborovodkinja Lea Gačnik

76,7

Posebna priznanja

za najboljši otroški zbor regijskega tekmovanja:
OPZ “VANDROVČKI” POŠ GOTOVLJE, zborovodkinja Anja Krajnc Zakonjšek

za najboljši mladinski zbor regijskega tekmovanja:
MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR, zborovodkinja Zlatka Terlevič

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi otroškega zbora:
Katja Gruber: Doli v kraju, zborovodkinja ANJA KRAJNC ZAKONJŠEK, OPZ “VANDROVČKI” POŠ GOTOVLJE

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe otroškega zbora:
Tadeja Vulc: Sedem lisičic, zborovodkinja: MARIJA FEGUŠ FRIEDL, OPZ OŠ OLGE MEGLIČ PTUJ

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe mladinskega zbora:
Tadeja Vulc: Glava, zborovodkinja ZLATKA TERLEVIČ, MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR

za najbolj prepričljivo izvedbo nastopa v celoti:
zborovodkinja ZLATKA TERLEVIČ, MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR

za najboljšo sestavo sporeda za otroški pevski zbor:
zborovodkinja ANJA KRAJNC ZAKONJŠEK, OPZ “VANDROVČKI” POŠ GOTOVLJE

za najboljšo sestavo sporeda za mladinski pevski zbor:
zborovodkinja ZLATKA TERLEVIČ, MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR

za najboljšega korepetitorja otroški zbori:
OLGA KOUS, OPZ GRLICE OŠ FOKOVCI

za najboljšega korepetitorja mladinskega zbora:
TIM CERGOL, MPZ OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR

za odličen nastop zbora, ki je prvič na tekmovanju:
OPZ “VANDROVČKI” POŠ GOTOVLJE, zborovodkinja Anja Krajnc Zakonjšek

za najboljšega zborovodjo debitanta:
zborovodkinja ANJA KRANJC ZAKONJŠEK, OPZ “VANDROVČKI” POŠ GOTOVLJE

 

Regijsko tekmovanje Primorske
Nova Gorica, 24.5.2019

Otroški zbori

Zlati priznanji z odliko

 

število točk

OPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič

94

OPZ GŠ Koper in podružnice Izola, zborovodkinja Kristina Babič

91

Zlata priznanja

OPZ OŠ Komen in PŠ Štanjel, zborovodkinja Andreja Rustja

88

OPZ OŠ Šmarje pri Kopru, zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić

85,3

Livadski metulji OŠ Livade Izola, zborovodkinja Andreja Štucin Cergol

85

Srebrni priznanji

OPZ Čebelice OŠ Žirovnica, zborovodkinja Slavica Magdič

78

OPZ Poke OŠ Draga Bajca Vipava, zborovodkinja Nadja Rodman Koradin

74

Mladinski zbori

Zlati priznanji z odliko

 

število točk

MPZ OŠ Franceta Bevka Tolmin, zborovodkinja Barbara Kovačič

91,7

DPZ Igo Gruden, Nabrežina, Italija, zborovodja Mirko Ferlan

90,3

Zlata priznanja

MPZ OŠ Šempas, zborovodkinja Mojca Maver Podbersič

85,0

MPZ OŠ Šmarje pri Kopru, zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić

84,7

MPZ OŠ Frana Erjavca Nova Gorica, zborovodkinja Milena Prinčič

82,7

MeMPZ Škofijske gimnazije Vipava, zborovodkinja Meta Praček

82,3

Posebna priznanja

za najboljši otroški zbor regijskega tekmovanja:
OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN, zborovodkinja Barbara Kovačič

za najboljši mladinski zbor regijskega tekmovanja:
MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN, zborovodkinja Barbara Kovačič

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi (otroški zbori):
Tine Bec: Pastirčkov venček, zborovodkinja BARBARA KOVAČIČ, OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe (otroški zbori):
Andrej Makor: Žabji zajtrk, zborovodkinja KRISTINA BABIČ, OPZ GŠ KOPER IN PODRUŽNICE IZOLA

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe (mladinski zbori):
Tadeja Vulc: Sonce, zborovodkinja BARBARA KOVAČIČ, MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

za najbolj prepričljivo izvedbo nastopa v celoti (otroški zbori):
zborovodkinja BARBARA KOVAČIČ, OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

za najboljšo sestavo sporeda za otroški pevski zbor:
zborovodkinja BARBARA KOVAČIČ, OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

za odličen nastop zbora, ki je prvič na tekmovanju:
LIVADSKI METULJI OŠ LIVADE IZOLA, zborovodkinja Andreja Štucin Cergol

za najboljšega zborovodjo debitanta (otroški zbori):
zborovodkinja ANDREJA ŠTUCIN CERGOL, LIVADSKI METULJI OŠ LIVADE IZOLA

za odličen nastop zbora, ki je prvič na tekmovanju (mladinski zbori):
MPZ OŠ ŠEMPAS, zborovodkinja Mojca Maver Podbersič

za najbolj prepričljivo izvedbo nastopa v celoti (mladinski zbori):
zborovodkinja BARBARA KOVAČIČ, MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN

 

Regijsko tekmovanje od Celja do Koroške
Šentjur, 25.5.2019

Otroški zbori

Zlato priznanje z odliko

 

število točk

OPZ OŠ Dramlje, zborovodkinja Marija Klančar

92,0

Zlata priznanja

Projektni OPZ OŠ Planina pri Sevnici in OŠ Lesično, zborovodja Matej Romih

87,3

OPZ OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber

87,3

OPZ Trubadurčki OŠ Primoža Trubarja, Laško, zborovodkinja Tanja Bezgovšek

85,3

OPZ OŠ Šempeter v Savinjski dolini, zborovodkinja Katja Florjančič

82,3

OPZ Kobulka I. OŠ Žalec, zborovodkinja Tina Strahovnik

80,3

Srebrna priznanja

OPZ OŠ Dobje, zborovodkinja Slavica Rajh

79,3

OPZ OŠ Gorica, POŠ Vinska Gora, zborovodkinja Tjaša Lešnik

78,7

OPZ GŠ Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler

77,0

OPZ OŠ Bratov Letonja Šmartno ob Paki, zborovodkinja Blanka Rotovnik

76,0

OPZ OŠ Livada Velenje, zborovodkinja Ksenija Lešnik

75,0

Mladinski zbori

Zlato priznanje z odliko

 

število točk

MeMPZ Šolskega centra Velenje, dirigentka Alenka Podpečan

90,0

Zlata priznanja

MPZ OŠ Šempeter v Savinjski dolini, zborovodkinja Katja Florjančič

87,0

MPZ I. OŠ Žalec, zborovodkinja Tina Strahovnik

85,7

MPZ OŠ Karla Destovnika-Kajuha Šoštanj, zborovodkinja Metka Berk

83,0

MPZ OŠ Šmarje pri Jelšah, zborovodkinja Marta Žagar

82,7

MPZ OŠ Muta, zborovodja Miha Šrimpf

81,3

MPZ GŠ Ljutomer, zborovodkinja Romana Rek

81,0

Srebrna priznanja

MPZ GŠ Rogaška Slatina, zborovodkinja Andreja Došler

79,0

MPZ OŠ Podčetrtek, zborovodkinja Mihaela Pihler

78,3

MPZ OŠ Gorica Velenje, zborovodkinja Tjaša Lešnik

77,7

Posebna priznanja

za najboljši otroški zbor regijskega tekmovanja:
OPZ OŠ DRAMLJE, zborovodkinja Marija Klančar

za najboljši mladinski zbor regijskega tekmovanja:
MPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI, zborovodkinja Katja Florjančič

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi (otroški zbori):
Dušan Bavdek: Na planincah, zborovodkinja KATJA GRUBER, OPZ OŠ NAZARJE

za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi (mladinski zbori):
Jakob Jež: Jabolko rudeče, dirigentka ALENKA PODPEČAN, MeMPZ ŠOLSKEGA CENTRA VELENJE

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe (otroški zbori):
Tadeja Vulc: Zebe, zebe, zebe, zborovodja MATEJ ROMIH, PROJEKTNI OPZ OŠ PLANINA PRI SEVNICI IN OŠ LESIČNO

za najboljšo izvedbo sodobne zborovske skladbe (mladinski zbori):
Damijan Močnik: Ljubezen, zborovodkinja KATJA FLORJANČIČ, MPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI

za najbolj prepričljivo izvedbo nastopa v celoti:
zborovodkinja MARIJA KLANČAR, OPZ OŠ DRAMLJE

za najboljšo sestavo sporeda za otroški pevski zbor:
zborovodkinja KATJA FLORJANČIČ, OPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI

za odličen nastop zbora, ki je prvič na tekmovanju (otroški zbori):
PROJEKTNI OPZ OŠ PLANINA PRI SEVNICI IN OŠ LESIČNO, zborovodja Matej Romih

za odličen nastop zbora, ki je prvič na tekmovanju (mladinski zbori):
MeMPZ ŠOLSKEGA CENTRA VELENJE, dirigentka Alenka Podpečan

za najboljšega zborovodjo debitanta (otroški zbori):
zborovodkinja TINA STRAHOVNIK, OPZ KOBULKA I. OŠ ŽALEC

za najboljšega zborovodjo tekmovanja:
dirigentka ALENKA PODPEČAN, MeMPZ ŠOLSKEGA CENTRA VELENJE

skladatelju za kvalitetno in raznoliko ponudbo skladb in naročilo novitete:
TADEJA VULC


Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

producentka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb

e-prijava

 

 

programska knjizica

programska knjižica (2.7 MB, pdf)