GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2019

 

OD CELJA DO KOROŠKE

Šentjur, Ipavčev kulturni center Šentjur,
sobota, 25. 5. 2019, ob 10:00, 12.30, 15.00 in 17.30
Podelitev priznanj predvidoma ob 19.30

Žirija:

Mateja Černic,
Darinka Ivačič,
Primož Kerštanj

1. koncert, 10.00, otroški zbori

OPZ OŠ DRAMLJE
zborovodkinja Marija Klančar
klavir Zala Irgolič

Katja Gruber (1966): TRI RACE, TRI PURE (ljudska iz okolice Ptuja)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tomaž Habe (1947): PTICA SONCU POJE (Neža Maurer)
JSKD
Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
Neizdano
Lojze Krajnčan (1961): DEŽELA BRANJA (Tone Pavček)
Astrum

 

OPZ OŠ BRATOV LETONJA ŠMARTNO OB PAKI
zborovodkinja Blanka Rotovnik
klavir Anja Rosec

Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA … (Anja Štefan)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): JES TI BON KIPILA (istrska ljudska)
Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (po italijanskem ljudskem besedilu priredil Jože Humer)
Astrum

 

OPZ OŠ GORICA, POŠ VINSKA GORA
zborovodkinja Tjaša Lešnik
klavir Anja Rosec

Igor Podpečan (1967): MUCA NA KLAVIR IGRA (Vera Šolinc)
Astrum
Katja Gruber (1966): TRI RACE, TRI PURE (ljudska iz okolice Ptuja)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Ambrož Čopi (1973): TRI ČEBELE (Anja Štefan)
Astrum
Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH LUŠTNO BITI (slovenska ljudska)
ZRSŠ

 

OPZ KOBULKA I. OŠ ŽALEC
zborovodkinja Tina Strahovnik
klavir Melita Estigarribia Villasanti

Katja Gruber (1966): TRI RACE, TRI PURE (ljudska iz okolice Ptuja)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
ZRSŠ
Črt Sojar Voglar (1976): STARA MATI (prekmurska ljudska)
ZRSŠ

 

OPZ OŠ DOBJE
zborovodkinja Slavica Rajh
klavir Zala Irgolič
mali boben in marake Lenart in Lovro Gubenšek

 

Tadeja Vulc (1978): NOTNO ČRTOVJE (Tadeja Vulc)
Astrum
Jakob Jež (1928): ZAJČEK MOJ (Gitica Jakopin)
Astrum
Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (goriška ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): IZŠTEVANKA (Anja Štefan)
Astrum

 

2. koncert, 12.30, otroški zbori

OPZ OŠ LIVADA VELENJE
zborovodkinja Ksenija Lešnik
klavir Staša Skarlovnik

Samo Ivačič (1974): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.
Katja Gruber (1966): TRI RACE, TRI PURE (ljudska iz okolice Ptuja)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p
Samo Vremšak (1930–2004): ENA MAČJA (Anja Štefan)
Astrum

 

OPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI
zborovodkinja Katja Florjančič
klavir Meta Podbregar

Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): BURJA (Srečko Kosovel)
Astrum
Samo Ivačič (1974): PROŠNJA (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.
Bojan Glavina (1961): ČAROVNICA MARA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum

 

OPZ GŠ ROGAŠKA SLATINA
zborovodkinja Andreja Došler
klavir Andreja Krklec

Katja Gruber (1966): KJE (Srečko Kosovel)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Marij Kogoj (1892–1956): KAJ NE BILA BI VESELA (Andrej Perne)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (goriška ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1987): BURJA (Srečko Kosovel)
Astrum

 

PROJEKTNI OPZ OŠ PLANINA PRI SEVNICI IN OŠ LESIČNO
zborovodja Matej Romih
klavir Zala Irgolič

Matic Romih (1996): PA SE SLIŠ' (slovenska ljudska)
Samozaložba
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE (Anja Štefan)
Astrum
Peter Tovornik (1993): NA OKNU DEVA JE SLONELA (slovenska ljudska)
Samozaložba

 

OPZ OŠ NAZARJE
zborovodkinja Katja Gruber
klavir Toni Acman

Jakob Jež (1928): RADUJMO SE (Jože Humer)
ZRSŠ
Dušan Bavdek (1971): NA PLANINCAH (slovenska ljudska)
ZRSŠ
Katja Gruber (1966): HRABRA PESEM (Katja Gruber)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p., noviteta

 

3. koncert, 15.00, mladinski zbori

OPZ TRUBADURČKI OŠ PRIMOŽA TRUBARJA, LAŠKO
zborovodkinja Tanja Bezgovšek
korepeticije Teja Štremfelj

Miro Kokol (1937): MARIJA IN PTICA PEVKA (ljudska iz Loškega potoka na Dolenjskem)
Astrum
Marijan Vodopivec (1920–1977): BRATOVŠČINA SINJEGA GALEBA (Tone Pavček)
Astrum
Benjamin Britten (1913–1976): PESEM PSA SAMOTARJA (Irene R. McLeod, slovensko besedilo Jože Humer)
JSKD
Tadeja Vulc (1978): POD TO GORO ZELENO (Anja Štefan)
1. Pesem o stari lisici
Astrum

 

MPZ GŠ LJUTOMER
zborovodkinja Romana Rek
klavir Julija Zadravec

Marjan Gabrijelčič (1940–1998): VUPREM OČI (medžimurska ljudska)
MPF Celje
Ambrož Čopi (1973): DA LIPA MA! KE BËJ NA JË? (ljudska iz Rezije)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): DEŽNIKI (Niko Grafenauer)
Astrum
Bob Chilcott (1955): A LITTLE JAZZ MASS (rimski misal, mašni del)
                                 Gloria
Oxford University Press

 

MPZ GŠ ROGAŠKA SLATINA
zborovodkinja Andreja Došler
klavir Andreja Krklec
koreografija Ksenija Steblovnik Rak

Pavle Dolenc (1968): CANTATE DOMINO CANTICUM NOVUM (Ps 95: 1a, 2a in Ps 97: 1b, 4b, 5b)
Astrum
Morten Lauridsen (1943): DIRAIT - ON (Rainer Maria Rilke)
Sheet music
Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
MPF Celje

 

MPZ OŠ GORICA VELENJE
zborovodkinja Tjaša Lešnik
klavir Anja Rosec 
boben Anja Rosec

Vijay Singh (1963): MEDIEVAL GLORIA
Belwin
Ambrož Čopi (1973): SATOVSKE PESMI IZ ISTRE (istrske ljudske)
                                  1. Godcə godjo prav na glas
                                  2. Mamca b tela
Astrum
Katja Gruber (1966): RAZPNIMO JADRA (Katja Gruber)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p., noviteta

 

MPZ OŠ PODČETRTEK
zborovodkinja Mihaela Pihler

Jakob Jež (1928): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Gašper Jereb (1985): ZIMA (Miha Zabret)
Astrum
Samo Vovk (1989): TA NA SOLBICI (Samo Vovk, Barbara Grahor)
Gimnazija Kranj

 

MPZ OŠ KARLA DESTOVNIKA–KAJUHA ŠOŠTANJ
zborovodkinja Metka Berk

Ambrož Čopi (1973): SATOVSKE PESMI IZ ISTRE (istrske ljudske)
                                  1. Godcə godjo prav na glas
                                  4. Dajte, dajte na kolač
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): KJE SO TISTE STEZICE (slovenska ljudska)
Astrum
Tine Bec (1993): NAJ ŽIVI HRUP! (Vinko Möderndorfer)
Astrum

 

4. koncert, 17.30, mladinski zbori

MPZ OŠ ŠMARJE PRI JELŠAH
zborovodkinja Marta Žgajner
klavir Urša Ketiš

Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
Astrum
Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum
Matevž Goršič (1966): V OGLEDALU (Milena Smisl)
Libuška Goršič Fišer, s. p.

 

MPZ I. OŠ ŽALEC
zborovodkinja Tina Strahovnik
klavir Melita Estigarribia Villasanti
kuhinjska tolkala Lučka Krajnc, Katja Jazbinšek, Pina Arčan Magajne, Tisa Veniger Djuras

Katja Gruber (1966): MOJA MATI ČUHA KAFE (istrska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tadeja Vulc (1978): POTUJOČA MUZIKA (David Bedrač)
Astrum
Mary Lynn Lightfoot (1952): EJA, EJA! (Mary Lynn Lightfoot)
Heritage Music Press

 

MPZ OŠ MUTA
zborovodja Miha Šrimpf

Katja Gruber (1966): TRIBUČKO KOLO (belokranjska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Katja Gruber (1966): URA TEČE, TEČE (slovenski pregovori in reki)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tine Bec (1993): NAJ ŽIVI HRUP! (Vinko Möderndorfer)
Astrum

 

MeMPZ ŠOLSKEGA CENTRA VELENJE
dirigentka Alenka Podpečan
klavir Kristina Golob
tamburin Tjaša Srotič

Jakob Jež (1928): 2. SUITA NARODNIH
                            Jabolko rudeče (belokranjska ljudska)
APZ Tone Tomšič
Morten Johannes Lauridsen (1943): DIRAIT-ON (Rainer Maria Rilke)
Southern Music Publishing
Tadeja Vulc (1978): CANTATE DOMINO (Ps 96 (95), 1 in Ps 69 (68), 2-4b)
Astrum

 

MPZ OŠ ŠEMPETER V SAVINJSKI DOLINI
zborovodkinja Katja Florjančič
klavir Meta Podbregar

Črt Sojar Voglar (1976): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Astrum
Damijan Močnik (1967): LJUBEZEN (Niko Grafenauer)
Astrum
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum


Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

producentka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb

e-prijava

 

 

programska knjizica

programska knjižica (2.7 MB, pdf)