GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2019

 

OSREDNJA SLOVENIJA

Zagorje ob Savi, KC Delavski dom Zagorje
četrtek, 16. maja 2019, ob 15.30 in 18.00
Podelitev priznanj predvidoma ob 20.00

Žirija:


Maja Cilenšek,
Marinka Šuštar,
Tadeja Vulc

 

1. koncert: 15.30, otroški zbori

OPZ OŠ TABOR LOGATEC
zborovodja Zdravko Novak
klavir Primož Malavašič

Tadeja Vulc (1978): SLIKAR (Niko Grafenauer)
Glasbena matica Ljubljana
Katja Gruber (1966): DOLI V KRAJU (štajerska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (po italijanskem ljudskem besedilu priredil Jože Humer)
Astrum

 

OPZ OŠ JANKA MODRA, DOL PRI LJUBLJANI
zborovodkinja Bojana Gajšek
klavir Lara Oprešnik
zvončki Manca Vidic

Jakob Jež (1928): POLŽEK SE JE ŽENIT ŠEL (slovenska judska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): MJAV, MJAV, MJAV (Anja Štefan)
Astrum
Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
JSKD

 

OPZ OŠ N. H. MAKSA PEČARJA LJUBLJANA ČRNUČE
zborovodja Mitja Vaupotič
klavir Neža Koželj

Aldo Kumar (1954): KDO ŽIVI V TEJ HIŠICI (Jože Šmit)
Mladinska knjiga
Samo Ivačič (1974): PROŠNJA (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.
Katja Gruber (1966): DREŽNIŠKA (goriška ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber,  s. p.
Tadeja Vulc (1978): ŠKRIPAJOČI STOL (David Bedrač)
ZRSŠ

 

OPZ OŠ LEDINA, LJUBLJANA
zborovodkinja Dalila Beus
klavir Jan Sever

Samo Ivačič (1974): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.
Milan Ostojić (1943)/Tamara Povh (1977): PAV (Feri Lainšček)
Astrum
Miro Kokol (1937): MARKO SKAČE (prekmurska ljudska)
Astrum
Nana Forte (1981): KUŽA (Boris A. Novak)
Astrum

 

OPZ ADAMČKI OŠ LOUISA ADAMIČA GROSUPLJE
zborovodkinja Andreja Bolkovič
klavir Ernest Miklič

Tadeja Vulc (1978): DREMALA, PA NIČ NI DELALA (ljudska iz Kostela)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): ZEBE, ZEBE, ZEBE ... (Anja Štefan)
Astrum
Enrica Balasso (1975): GRAJSKI STRAH (po italijanskem ljudskem besedilu priredil Jože Humer)
Astrum

 

OPZ OŠ ŠMARJE – SAP
zborovodkinja Nives Kemperle
klavir Ernest Miklič

Radoven Gobec (1909-1995): ČIRA ČARA (Neža Maurer)
DSS
Andrej Makor (1987): ENCI BENCI (slovensko ljudsko besedilo)
Glasbena matica Ljubljana/Astrum
Katja Gruber (1966): TRI RACE, TRI PURE (ljudska iz okolice Ptuja)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Tomaž Habe (1947): GUSARJI (Peter Svetina)
JSKD

 

2. koncert: 18:00, otroški in mladinski zbori

OPZ OŠ TRŽIŠČE
zborovodkinja Mateja Repovž Lisec
klavir Dejan Jakšič

Tadeja Vulc (1978): MJAV, MJAV, MJAV (Anja Štefan)
Astrum
Vilko Ukmar (1905–1991):DREŽNIŠKA (ljudska)
ZRSŠ
Samo Ivačič (1974): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.
Andrej Makor (1987): ABULE BABULE (slovensko ljudsko besedilo)
Glasbena matica Ljubljana

 

OPZ OŠ STIČNA
zborovodkinja Bojana Mulh
klavir Urška Petek

Gašper Jereb (1985): IGRAJ KOLCE (belokranjska ljudska)
Astrum
Peter Šavli (1961): TRI UGANKE (Vera Albreht)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SREČANJE (Anica Perpar)
Astrum

 

OPZ OŠ "JOŽETA KRAJCA" RAKEK
zborovodkinja Tina Milavec
klavir Snježana Pleše Žagar

Črt Sojar Voglar (1976): STARA MATI (prekmurska ljudska)
Astrum
Miroslav Koerbler (19??): PIKAPOLONICA PIKA (slovensko besedilo Ljudmil Rus)
Glasbena mladina ljubljanska
Anton J. Koprivšek (1958): AJ-AJ IN SIFAKA (Tomaž Vrabič)
Astrum

 

MPZ JANKA MODRA, DOL PRI LJUBLJANI
zborovodkinja Bojana Gajšek
klavir Peter Barbo

Ambrož Čopi (1973): DAJTE, DAJTE NA KOLAČ (istrska ljudska)
Astrum
Albin Weingerl (1923–1910): VSE TEČE (Albin Weingerl)
JSKD
Tadeja Vulc (1978): SRČEVA (Simona Kopinšek)
JSKD

 

MPZ OŠ LEDINA, LJUBLJANA
zborovodkinja Dalila Beus
klavir Jan Sever

Katja Gruber (1966): NA VRTU MI JAVOR ZELENI (belokranjska ljudska)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Samo Ivačič (1974): OTROK S SONČNICO (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.
Sally K. Albrecht (1954)/Jay Althouse (1951): FOR THE CHILDREN (Sally K. Albrecht/Jay Althouse)
Alfred Music

 

MPZ OŠ FERDA VESELA ŠENTVID PRI STIČNI
zborovodkinja Simona Zvonar
klavir Urška Petek

Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Marij Kogoj (1895–1956): KAJ NE BILA BI VESELA (Andrej Perne)
DZS
Helena Vidic (1987): ADLEŠIČKO KOLO (belokranjska ljudska)
Neizdano
John Leavitt (1956): KYRIE (rimski misal, mašni del)
Studio 224

 

MeMPZ GIMNAZIJE LITIJA
zborovodja Blaž Rojko
klavir Simon Prašnikar

Anton Foerster (1837–1926): PEVEC (Josip Hašnik)
ZKOS
Gioachino Rossini (1792–1868): IL CARNEVALE (Gioachino Rossini)
Carus-Verlag
Aldo Kumar (1954): DAJTE, DAJTE (istrska ljudska)
Astrum

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

producentka za vokalno glasbo
T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb

e-prijava

 

 

programska knjizica

programska knjižica (2.7 MB, pdf)