GLASBA / REGIJSKA TEKMOVANJA / OTROŠKI IN MLADINSKI PEVSKI ZBORI 2019

 

PRIMORSKA

Nova Gorica, Kulturni dom Nova Gorica
petek, 24. maja 2019, ob 12.00 in 16.00
Podelitev priznanj predvidoma ob 18.30

Žirija:

Maja Cilenšek,
Manja Gošnik Vovk,
Marko Vatovec

 

1. koncert: 12.00, otroški zbori

OPZ OŠ KOMEN IN PŠ ŠTANJEL
zborovodkinja Andreja Rustja
klavir Ingrid Tavčar

Uršula Jašovec (1986): DEČEK IN SONCE (Srečko Kosovel)
Astrum
Sara Rustja Turniški (1986): ENA PTIČKA PRILETELA (slovenska ljudska)
Samozaložba
Slavko Mihelčič (1947): JURJEVANKA (Franc Lovšin)
ZKOS/JSKD
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum

 

LIVADSKI METULJI OŠ LIVADE IZOLE
zborovodkinja Andreja Štucin Cergol
klavir Lara Bobič
zvončki Tina Škamperle

Bojan Glavina (1961): BIŽI, BIŽI (šavrinska ljudska)
DSS
Andrej Makor (1987): PTICE (Tone Pavček)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SLIKAR (Niko Grafenauer)
Glasbena matica Ljubljana

 

OPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
zborovodkinja Barbara Kovačič
klavir Erika Bizjak
harmonika Dejan Vidovič
violina Ana Cotič

Marij Kogoj (1892–1956)/Jakob Jež (1928): KO SMO SPALI (Leopoldina Leskovec)
Društvo glasbenih pedagogov Slovenije/ZKOS
Tadeja Vulc (1978): HIŠA (Niko Grafenauer)
Neizdano
Patrick Quaggiato (1983): SONČEK (Ljubka Šorli)
Neizdano
Tine Bec (1993): PASTIRČKOV VENČEK (slovenske ljudske)
Neizdano, noviteta

 

OPZ GŠ KOPER IN PODRUŽNICE IZOLA
zborovodkinja Kristina Babič
klavir Vesna Zuppin

Tadeja Vulc (1978): ŠLA JE BOTRICA LISICA... (Anja Štefan)
Astrum
Bojan Glavina (1961): SOLZE MORSKE DEKLICE (Barbara Gregorič)
ZRSŠ
Andrej Makor (1987): ŽABJI ZAJTRK (Marko Margon)
Astrum
Bojan Glavina (1961): LJUBICA MOJA, KAJ BO TU (istrska ljudska)
Neizdano

 

OPZ ČEBELICE OŠ ŽIROVNICA
zborovodkinja Slavica Magdič
klavir Metka Gregorič
violina Tia Novak

Jakob Jež (1928): EN TEN TENERA (po ljudskih izštevankah)
Astrum
Jakob Jež (1928): POTOVANJE (Kajetan Kovič)
Astrum
Arsen Dedić (1938–2015)/Tomaž Habe (1947): KO BI VSA LJUDSTVA NA SVETU (Arsen Dedić, slovenski prevod Tomaž Habe)
Neizdano

 

OPZ POKE OŠ DRAGA BAJCA VIPAVA
zborovodkinja Nadja Rodman Koradin
klavir Ana Poljšak

n.n./Katja Gruber (1966): SIJAJ, SIJAJ SONČECE (Fran Ferjančič)
Glasbena delavnica Orfej, Katja Gruber, s. p.
Ambrož Čopi (1973): VELIK (Ksenija Šoster Olmer)
Astrum
Pavle Kalan (1929–2005): KOMAR PA Z MUHO PLEŠE (ljudska iz Luč)
Astrum
Aldo Kumar (1954): TI SI FUČ (Dane Zajc)
Astrum

 

OPZ OŠ ŠMARJE PRI KOPRU
zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
klavir Lara Bobič

Ambrož Čopi (1973): ČE BI JES BILA FČELICA (prekmurska ljudska)
Astrum
Enrica Balasso (1975): IL FANTASMA DEL CASTELLO (Italijanska ljudska)
Feniarco
Bojan Glavina (1961): ZIMA (Piroška Sič-Birsa)
Astrum
Lojze Krajnčan (1961): GUSARSKA (Ksenija Š. Olmer)
Astrum

 

2. koncert: 16.00, mladinski in dekliški zbori

MPZ OŠ FRANCETA BEVKA TOLMIN
zborovodkinja Barbara Kovačič
klavir Erika Bizjak

Marij Kogoj (1892–1956): DEČEK IN SINIČKA (Karel Širok)
Zveza slovenskih učiteljskih društev v Italiji
Pavle Merkù (1927–2014): JOHANICA (ljudska iz Starmic na Matajurju)
Neizdano, NUK Ljubljana
Tine Bec (1993): NAJ ŽIVI HRUP (Vinko Moderendorfer)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): SONCE (Bina Štampe Žmavc)
Neizdano

 

MPZ OŠ ŠEMPAS
zborovodkinja Mojca Maver Podbersič
klavir Blaž Pahor

David Hamilton (1933): AVE MARIA (molitev)
Sulasol, Helsinki
Marij Kogoj (1892–1956): MLADINSKA (Simon Gregorčič)
Mladinska knjiga
Pavle Dolenc (1968): ŽITNI KLAS (Pavle Dolenc)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): JAZ BI RAD CIGAJNAR BIL (slovenska ljudska)
Astrum

 

MPZ OŠ ŠMARJE PRI KOPRU
zborovodkinja Suzana Čopi Stanišić
klavir Lara Bobič

Matej Kastelic (1994): ZEMLJA (Matej Kastelic)
Astrum
Ambrož Čopi (1973): DAJTE, DAJTE NA KOLAČ (istrska ljudska)
Astrum
Tadeja Vulc (1978): LETNI ČASI (Ervin Fritz)
Glasbena matica Ljubljana
Irving Berlin (1888–1989)/Kirby Shaw (1941): PUTTIN ON THE RITZ (Fred Astaire)
Musicnotes.com

 

MPZ OŠ FRANA ERJAVCA NOVA GORICA
zborovodkinja Milena Prinčič
klavir Eva Dolinšek

Patrick Quaggiato (1983): KUKAVICI (Ljubka Šorli)
Zadruga Goriška Mohorjeva
Koral iz 17. stoletja: ADÓRO TE (Tomaž Akvinski)
CPDL
Pavle Merkù (1927–2014): ČARNI KUS II (rezijanska ljudska)
Astrum
Samo Ivačič (1974): OTROK S SONČNICO (Srečko Kosovel)
Samo Ivačič, s. p.

 
DPZ IGO GRUDEN, NABREŽINA, ITALIJA
zborovodja Mirko Ferlan
klavir Matjaž Zobec

Danilo Bučar (1896–1971): BURJA (Cvetko Golar)
ZKOS
Gustav Holst (1874–1934): TWO EASTERN PICTURES:
                                            1. Spring
                                            2. Summer (Kalidasa)
Petrucci Music Library
Hilarij Lavrenčič (1962): PO LOJTRCAH JE HODIU (goriška ljudska)
KC Lojze Bratuž
Lojze Lebič (1934): NEKAJ JE V ZRAKU (Tone Pavček)
Astrum

 

MeMPZ ŠKOFIJSKE GIMNAZIJE VIPAVA
zborovodkinja Meta Praček
klavir Simon Prašnikar
violina Ajda Furlan

Gjermund Larsen (1981): GROPEN (norveški ljudski napev)
Walton music
Jože Leskovar (1934): SEM ŠEL, SEM ŠEL ČEZ GMAJNICO (slovenska ljudska)
Locutio
Andrej Makor (1987): KAM HITIŠ (Mila Kačič)
Astrum
Charles H. Gabriel (1856–1932)/Kenneth Paden (19??): I SING BECAUSE I'M HAPPY (Civilla D. Martin)
Hal Leonard

 

Dodatne informacije

Mihela Jagodic  

Mihela JAGODIC

producentka za vokalno glasbo


T: (01) 2410 525
F: (01) 2410 536
E: mihela.jagodic@jskd.si

 


 

 

rezultati

statistika izvedb

e-prijava

 

 

programska knjizica

programska knjižica (2.7 MB, pdf)